Triduum Paschalne

WIELKI CZWARTEK – pamiątka Ostatniej Wieczerzy, ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. o godz. 18-tej a po niej przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godz. 24.oo.

WIELKI PIĄTEK –  pamiątka Męki i Śmierci Krzyżowej naszego Zbawiciela. Od godz. 6.oo do 9.oo adoracja prywatna Pana Jezusa w ciemnicy. O godz. 9.oo Droga Krzyżowa i adoracja dzieci szkolnych. Od godz. 10.oo będzie adoracja wiernych z poszczególnych rejonów parafii – tak jak w czasie 40-to godzinnego nabożeństwa. Porządek adoracji podany jest na tablicy ogłoszeń; prosimy, by przez pierwsze pół godziny adoracja była prowadzona a przez drugie pół godziny – adoracja w ciszy. O godz. 17.3o Droga Krzyżowa, a o godz. 18.oo rozpoczną się ceremonie liturgiczne Wielkiego Piątku. Adoracja Pana Jezusa do godz. 24.oo. Od 21 do 22 adorację prowadzi młodzież a od 22 do 23 Akcja Katolicka. Członków Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Strzelców prosimy o honorową straż przy Bożym Grobie. W Wielki Piątek obowiązuje Post ścisły (trzy posiłki w tym jeden do syta od 18 do 60 roku życia) i abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia). Ofiary złożone z okazji adoracji krzyża – przeznaczone są na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.

WIELKA SOBOTA. Adoracja jak w Wielki Piątek. O godz. 10.3o adoracja dla dzieci z Ochronki. Od godz. 10.oo do 15.oo i tylko w nowym kościele będzie poświęcenie pokarmów oraz wody, którą zabieramy do naszych domów. W Oleśnicy poświęcenie pokarmów będzie o godz. 11-tej. O godz. 20.oo rozpoczynają się Obrzędy Liturgiczne Wigilii Paschalnej, które zakończy procesja rezurekcyjna. Do udziału w tej pięknej liturgii zapraszamy wszystkich Parafian oraz poczty sztandarowe. Usilnie prosimy o przyniesie świec na liturgię wieczorną.

WIELKA NIEDZIELA – pamiątka Zmartwychwstania Pana Jezusa. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie procesji o godz. 6.oo.