Zmarł śp. Ks. Prałat Janusz Budyn

24 kwietnia 2017 r., zmarł w 79. roku życia i 55. roku kapłaństwa + KSIĄDZ PRAŁAT JANUSZ STANISŁAW BUDYN (1938 – 2017). Kapłan Archidiecezji Warmińskiej związany z Dąbrową Tarnowską.

Program uroczystości pogrzebowych:

Środa – 26 kwietnia 2017 r., przywiezienie ciała zmarłego kapłana do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Korszach. Msza św. żałobna o godz. 19.00.

Czwartek – 27 kwietnia 2017 r., Msza św. pogrzebowa w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Korszach, o godz.12.00.

Ciało zostanie złożone do grobu przy kościele w Korszach, gdzie przez wiele lat Ks. Janusz był Proboszczem.

Ks. prał. Janusz Budyn urodził się w roku 1938 w Zakopanem. Święcenia kapłańskie otrzymał w Olsztynie. Pierwszą jego placówką duszpasterską był kościół św. Brunona w Giżycku. W latach 1964-1968 był wikariuszem w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Korszach. Przez kolejnych 6 lat pracował w parafii Trójcy Przenajświętszej w Dzierzgoniu. W 1974 roku został mianowany proboszczem parafii św. Magdaleny we Frączkach i Jesionowie. W  latach 1984-2013 był proboszczem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Korszach. Duszpasterz kolejarzy i wielki czciciel Matki Bożej Fatimskiej.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci.
Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.