Wspaniałe „owoce rekolekcji” dla dzieci

W ramach  wielkopostnych rekolekcji, s. Dorota Totoń wraz z Wychowawcami klas i uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 przygotowali specjalny program, którego celem było zapoznanie lub przypomnienie postaci wybranych Świętych i Błogosławionych.

Każda klasa przedstawiła wylosowaną wcześniej Postać plastycznie, wykonując dużą dekorację związaną z życiem i duchowością Świętego oraz ”teatralnie” przez ukazanie ważnego wydarzenia z życia Świętego.

Prezentacje uczniów pod kierunkiem Wychowawców okazały się małymi perełkami – mini –teatrzykami,  które wywołały wiele wzruszeń i pochwał u widzów oraz JURY. Zachwycały pracowicie przygotowane stroje, teksty i dekoracje oraz zaangażowanie małych aktorów. Poza tym radośnie przeżyliśmy spotkanie z zespołem FILII DEI, z którymi wspólnie wielbiliśmy Pana Boga śpiewem i gestami. Wtedy też zostały ogłoszone wyniki konkursu o świętych. Najbardziej zapadła w serce pantomima o decyzji  O. Maksymiliana Kolbe by oddać życie za współwięźnia, przedstawiona przez Uczniów kl. III b pod kierunkiem Wychowawczyni Pani mgr Agaty Chrostek. Pięknie zaprezentowała się też kl. II b Pani mgr Leokadii Pantery tłumacząc swym występem na czym polegał dar bilokacji O. Pio.  Bardzo podobała się też klasa I a, która pokazała postać św. Franciszka. Można by wiele pisać o każdej klasie bo naprawdę jest o czym.

S. Dorota  wraz z uczniami kl.6b przygotowali  także przedstawienie „Krótka myśl o krzyżu” ukazujące ważną prawdę, że Pan Bóg nie daje nikomu trudów ponad jego siły. Daje swe łaski i umacnia byśmy się nie poddawali ale szli razem z Jezusem, Jego śladami niosąc krzyże swojej codzienności.