Pielgrzymka do Grecji

PIELGRZYMKA ŚLADAMI
ŚW. PAWŁA Z WYPOCZYNKIEM  
29.09 – 8.10.2017r.

1 DZIEŃ: Pakowanie bagaży do autokaru. Przejazd przez terytorium Słowacji, Węgier, Serbii. Obiadokolacja i nocleg w Serbii – okolice Paracin lub Nisz.

2 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd przez terytorium Macedonii do Grecji. Popołudniowy wypoczynek w hotelu. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Salonik.

3 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Kavalli (dawne Neapoli) miasta z którego w 48 roku p.n.e. Św. Paweł rozpoczął swoją działalność misyjną, zwiedzanie kościoła Agios Nikolaos, oglądanie wspaniałej panoramy portu i starego miasta wraz ze starożytnym akweduktem. Przejazd do Filippi, miejsca chrztu pierwszego Europejczyka, kobiety o imieniu Lidia, pierwszego miasta w Grecji związanego z działalnością Św. Pawła, zwiedzanie agory, bazyliki oraz więzienia w którym osadzony był Św. Paweł. Przejazd do Kalambaki. Obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ: Śniadanie.  Zwiedzanie Meteorów-  jednej z największych atrakcji turystycznych Grecji kontynentalnej – wpisanego na Listę UNESCO, umieszczonego na skałach zawieszonych między niebem a ziemią. Zwiedzanie klasztorów i wizyta w wytwórni ikon bizantyjskich gdzie można zapoznać się z techniką „pisania” ikon. Przejazd do hotelu w okolicach Koryntu. Obiadokolacja i nocleg.

5 DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie Aten. Akropol, symbol miasta, Partenon, Erechtejon podtrzymywany przez piękne Kariatydy, świątynia Nike, teatr Dionizosa. Spacer przez Aeropag, Agorę, Plakę. Objazd centralnej części miasta m.in.: łuk cesarza Hadriana oddzielający Ateny greckie od rzymskich, świątynia Zeusa Olimpijskiego, Stadion Panatenajski – miejsce pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich w 1896r. Plac Syntagma z parlamentem, dawnym pałacem królewskim z Grobem Nieznanego Żołnierza, zmiana warty. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

6 DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie Peloponezu. Mykeny – twierdza  legendarnego króla Agamemnona, przejazd do Epidauros i zwiedzanie starożytnego teatru oraz świątyni Asklepiosa. Przejazd do Napflion i zwiedzanie największej w Grecji twierdzy, ze wspaniałymi widokami na morze (998 schodów do pokonania  aby można się było rozkoszować widokami);przejazd na zwiedzanie Koryntu. Zobaczymy ruiny starożytnego miasta i miejsce, gdzie Apostoł miał przemawiać do mieszkańców miasta, krótki postój przy kanale Korynckim, powrót do  hotelu – obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ: Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

8 DZIEŃ: Śniadanie. Pakowanie bagaży. Przejazd w kierunku Salonik. W trakcie przejazdu postój w Termopilach miejscu bitwy między Grekami a Persami, pomnik Leonidasa. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Salonik.

9 DZIEŃ: Śniadanie. Pakowanie bagaży . Wyjazd na zwiedzanie Salonik. Rotunda, Biała Wieża, Łuk Galeriusza, pomnik Aleksandra Wielkiego, spacer promenadą nadmorską. Obiad w restauracji ok. 13.00. Wyjazd w kierunku Polski. Przejazd przez terytorium Macedonii.

10 DZIEŃ: Dalsza podróż przez terytorium Serbii, Węgier, Słowacji. Przyjazd w godzinach wieczornych.

Koszt 10-dniowej pielgrzymki wynosi: 2200 zł

Organizator zapewnia: autokar Lux z klimatyzacją, video, wc, barkiem (kawa i herbata gratis); noclegi w hotelach (pokoje z łazienkami 2, 3 os.); 8 noclegów, 8 śniadań, 8 obiadokolacji, 1 lunch w dniu wyjazdu do Polski.

Obsługę pilota na całej trasie, zestaw słuchawkowy, ubezpieczenie kosztów leczenia i NW.

Klient: musi posiadać ważny i niezniszczony dokument tożsamości

pieniądze na bilety wstępu oraz przewodników lokalnych ok. 70 euro

odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki

zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota.