Różaniec do granic

W diecezji tarnowskiej jest 13 kościołów stacyjnych. Zobacz gdzie i dołącz do akcji.

Różaniec do Granic to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej (7 października), na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata.

W dniu wydarzenia punkty modlitwy będą zlokalizowane co jeden kilometr wzdłuż całej granicy Polski, liczącej ponad 3,5 tys. km. W Polsce jest 22 diecezje graniczne, wszystkie włączyły się w projekt, wśród nich także diecezja tarnowska.

W naszej diecezji wyznaczonych zostało 13 „kościołów stacyjnych”: Sromowce Niżne, Szczawnica, Jaworki, Kosarzyska, Piwniczna-Zdrój, Wierchomla Wielka, Żegiestów, Milik, Muszyna (kościół bł. M.T. Ledóchowskiej), Leluchów, Wojkowa, Muszynka i Wysowa Zdrój.

To tam każdy, kto chce wziąć udział w modlitwie, powinien przybyć na godz. 11. Wtedy we wszystkich kościołach stacyjnych rozpocznie się Msza św.

Następnie stamtąd wierni udadzą się do „stref modlitwy”, rozlokowanych jak najbliżej granicy w naszym wypadku polsko-słowackiej. To tam Polacy odmówią Różaniec. Zakończenie wydarzenia nastąpi modlitwą końcową o godz. 15.30.

Z naszej Parafii organizowany jest wyjazd autokarowy na to wydarzenie do Piwnicznej. Zapisy w Kiosku Parafialnym.