„Christmas Time” – Zakochaj się w nowej płycie Puellae Orantes

Już w najbliższą niedzielę (19 XI 2017r.) kazania w naszej Parafii wygłosi ks. prałat Władysław Pachota – założyciel i dyrygent chóru Puellae Orantes z Tarnowa. Będzie to miało związek z promocją najnowszej płyty „Christmas Time”. Na trzech Mszach św. dopołudniowych schola będzie towarzyszyć liturgii Mszy św. Będziemy mieli też okazję nabyć najnowszą płytę z kolędami.

Inspiracją do powstania płyty były koncerty noworoczne, które tarnowski zespół wykonywał z udziałem znamienitych gości, w tym z sekstetem wokalnym „The King Singers”, kwintetem dętym „Canadian Brass”, Orkiestrą Polskiego Radia „Amadeus”, czy Orkiestrą Solistów Wiedeńskich. Repertuar tych koncertów zawsze nawiązywał do okresu Bożego Narodzenia. Były to projekty unikatowe, z repertuarem aranżowanym specjalnie na tę okazję.

W albumie „Christmas Time” znalazły się utwory w całości opracowane dla chóru „Puellae Orantes” przez młodego, warszawskiego kompozytora, pianistę i dyrygenta, laureata międzynarodowych konkursów kompozytorskich – Łukasza Farcinkiewicza. Współpraca chóru z tym utalentowanym kompozytorem trwa od 2012 roku.

Zamysłem artystycznym albumu „Christmas Time” była prezentacja bogactwa i różnorodności utworów związanych z tematyką Bożego Narodzenia. Stąd też obok tradycyjnych polskich kolęd na płycie znalazły się najbardziej popularne na świecie piosenki bożonarodzeniowe, a obok chóru wystąpił kwartet smyczkowy i kwintet dęty.