Liczba LSO się powiększa

25 listopada w kościele pw. Wszystkich Świętych w Dąbrowie Tarnowskiej, ks. Dziekan Stanisław Cyran pobłogosławił 23 nowych lektorów z 7 parafii dekanatu Dąbrowa Tarnowska. W kazaniu uwrażliwił młodych ludzi jak bardzo ważne jest życie Słowem Bożym na co dzień, poznawanie go i przekazywanie innym.

Posługa lektora jest wymagająca, ale dzięki niej można przybliżać się do Boga i nieść Go drugiemu człowiekowi, bo : „Wiara rodzi się z tego, co się słyszy” (św. Paweł). Życzymy nowym lektorom wytrwania w tej posłudze i wiele łask wynikających z jej pełnienia.

Natomiast 26 listopada na Mszy Świętej o godz. 8.3o, Ks. Proboszcz wręczył komże 26 kandydatom na ministrantów, przez to włączył ich do grona aspirantów.