Relacja z pielgrzymki do Ziemi Świętej 2018

W dniach od 19 do 26 maja 2018 r. odbyła się pielgrzymka do Ziemi Świętej. Do ziemi, gdzie tkwią korzenie naszej wiary.

Odśpiewane radośnie „Przybieżeli do Betlejem pasterze” rozpoczęło cały program pielgrzymowania. Odwiedziliśmy Pole Pasterzy, Bazylikę i Grotę Narodzenia, miejsce gdzie narodził się nasz Zbawiciel Jezus Chrystus.

Na szlaku pielgrzymkowym znalazły się Cezarea Nadmorska, Kana Galilejska, Nazaret, Góra Błogosławieństw, miejsce rozmnożenia chleba, Kościół Prymatu, gdzie Chrystus powierzył św. Piotrowi pieczę nad Kościołem, Kafarnaum, rejs po Jeziorze Galilejskim, Jerycho i Góra Kuszenia. W każdym z tych miejsc był czas na modlitwę osobistą, rozważanie Słowa Bożego.

W Kanie Galilejskiej była okazja do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Natomiast w wodach Jordanu odnowiliśmy swoje przyrzeczenia chrzcielne. Codziennie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej.

Innymi ważnymi miejscami, które odwiedziliśmy były m. in. Góra Oliwna, z której roztacza się wspaniały widok na Jerozolimę. Nie zabrakło również czasu na kąpiel w Morzu Śródziemnym oraz Martwym.

Słowa Pani Przewodnik niezwykle nas wzbogaciły o nową wiedzę z zakresu Starego i Nowego Testamentu. Wróciliśmy zaprzyjaźnieni z Bogiem i ze sobą. Pielgrzymka ta była jedną wielką niezapomnianą katechezą, która utrwaliła się w pamięci na całe życie.

Jakub Stafii