XXXVI PIESZA PIELGRZYMKA TARNOWSKA NA JASNĄ GÓRĘ – TRWAJĄ ZAPISY

Trwają zapisy na XXXVI Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich, którzy czują się na siłach do uczestnictwa w dziewięciodniowych rekolekcjach w drodze, którym w tym roku towarzyszy hasło: „Pełni Ducha Świętego budujemy Kościół na wzór Chrystusa”.

Koszt uczestnictwa w tegorocznej PPT wynosi 90 zł (ponadto prosimy zarezerwować w budżecie dodatkowe kilkanaście zł na obowiązkowy pamiątkowy podkoszulek grupowy na wejście na Jasną Górę), druga osoba z domu płaci 60 zł, a każde następne dziecko (do klasy VI włącznie) tylko 20 zł. Osoby poniżej 16 roku życia muszą mieć pełnoletniego opiekuna, jest to warunek ubezpieczenia PPT. Na spotkaniu przed pielgrzymkowym  można będzie zapisać się na powrót z Jasnej Góry wspólnym autokarem.

SPOTKANIE PRZED PIELGRZYMKOWE ODBĘDZIE SIĘ:

• 04 sierpnia (sobota) o godz. 18.30, w kościele Marii Magdaleny w Szczucinie,
  • 05 sierpnia (niedziela) o godz. 19.00, w auli Domu Parafialnego w Dąbrowie Tarnowskiej.

Będzie możliwość zapisania się oraz odebrania legitymacji pielgrzymkowej.

Do Tarnowa 17 VIII udajemy się indywidualnie. Prosimy o punktualne przybycie na Eucharystię, która rozpocznie się o godz. 6.30.

Bagaże: – informacje o zbiórce zostaną podane na spotkaniu przed pielgrzymkowym.

Zapisy na pielgrzymkę odbywają się we wszystkich parafiach diecezji do końca lipca, w sierpniu zgłoszenia przyjmuje tylko przewodnik grupy oraz sekretariat grupy „9 i 10”.

Duchowe pielgrzymowanie podczas XXXVI Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę:

Wszyscy pielgrzymi mają świadomość, jak ważne jest duchowe wsparcie w przeprowadzeniu i owocnym przeżyciu pielgrzymki, dlatego liczą na duchową obecność i modlitewne wsparcie.

Aby zostać duchowym pielgrzymem, należy zapisać się w swojej parafii, sekretariacie lub u przewodnika grupy. Trzeba spełnić następujące warunki: codziennie odmówić dziesiątek różańca, dodatkowo można wysłuchać relacji Radia RDN Małopolska z pielgrzymki, uczestniczyć we Mszy Św. w swojej parafii.

W kościele Parafialnym w Dąbrowie Tarnowskiej w miesiącu sierpniu będzie można wpisać się do Księgi Duchowego Pielgrzymowania.

Niech wspólne pielgrzymowanie jednoczy wszystkich w gorliwym i owocnym przeżywaniu XXXVI PPT.

Ks. Jacek Janiczek, przewodnik grup nr 9 Św. Maksymiliana i 10 Św. Marii Magdaleny.