Dąbrowskie drogi ku niepodległości

Wciąż trwa „Wielką Nowenna Wolnościowa”, którą jako wspólnota Parafialna chcemy uczcić 100-tną rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości. Co miesiąc w pierwszy czwartek miesiąca o godzinie 18.oo odbywa się Msza Święta w intencji Ojczyzny z okolicznościowym kazaniem głoszonym przez Ks. Proboszcza Stanisława Cyrana. Na Eucharystii zawsze obecna jest asysta Strzelców dąbrowskich oraz Rycerstwa Niepokalanej. Po wspólnej modlitwie odbywa się wykład, który wygłaszają zaproszeni historycy związani z ziemią dąbrowską.

Tym razem bardzo interesujący i bogaty w treść wykład pt. „Dąbrowskie drogi do niepodległości i ich bohaterowie” wygłosił Pan Profesor Włodzimierz Piasecki. Na co dzień Pan Piasecki jest nauczycielem historii w Zespole Szkół nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.