Św. Stanisław Kostka i rozpoczęcie przygotowania do bierzmowania

18 IX Rozpoczął się roczny cykl przygotowania do bierzmowania w naszej Parafii. Podczas nabożeństwa o godzinie 17.30 kandydaci do bierzmowania złożyli na ołtarzu pisemne deklaracje, w których wyrazili wolę uczestnictwa w  przygotowaniu według programu „Młodzi na progu”.

Ten dzień zbiegł się ze wspomnieniem liturgicznym Św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży. Młodzi wraz z rodzicami, po Mszy Świętej, mieli okazję wysłuchać ciekawej prelekcji Ks. Dr Piotra Paska nt. duchowości św. Stanisława. Prelegent w zwięzły i przystępny, a zarazem trafiający serca sposób, przybliżył najważniejsze rysy duchowości Kostki, które mogą być przykładem dla młodzieży jaki i ich rodziców w głębszym poznawaniu Jezusa Eucharystycznego i Jego Matki.