Kolęda Misyjna

W drugim dniu świąt Bożego Narodzenia w parafiach diecezji tarnowskiej rozpocznie się Kolęda Misyjna. Najmłodsi będą odwiedzać domy mieszkańców, by w krótkiej scence opowiedzieć o życiu swoich rówieśników w krajach misyjnych. W grupie kolędniczej będą: Maryja z Dzieciątkiem Jezus, św. Józef, anioł, dziecko afrykańskie i latynoskie.

Kolędnicy misyjni zebranymi ofiarami będą wspierać projekty związane z pracą księży, sióstr i świeckich wśród dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Republiki Konga, Czadu, Madagaskaru, Peru oraz Rwandy i Burundi w ramach funduszu Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci – mówi ks. Stanisław Wojdak zastępca dyrektora Wydziału Misyjnego w tarnowskiej kurii.

– Szpital w Bagandou jest pierwszym głównym projektem, który jest realizowany od wielu lat. Przychodzą tam tysiące osób, szczególnie dzieci, które są leczone. Drugim ważnym projektem jest pomoc szkole dla dzieci głuchoniemych i niepełnosprawnych w Bertoua w Kamerunie Za ten projekt odpowiada misjonarka Ewa Gawin. Jest ona taką Matką Teresą w Bertoua. Jest ona także otwarta na pomoc dzieciom biednym – dodaje.

Hasłem tegorocznej kolędy są słowa „Suma yatiyawi sana munapxta”. Oznaczają one wezwanie: „Głośmy Dobrą Nowinę”, a pochodzą z języka aymara, który jest używany w Boliwii, gdzie tarnowscy misjonarze pracują już od ponad 25 lat.