Świetlica parafialna CARITAS

W naszej parafii funkcjonuje świetlica CARITAS. Obecnie świetlica jest nie tylko przepięknie urządzona, ale przede wszystkim przestronna i wygodna. Wyposażona w całkowicie nowy sprzęt czyli – meble, stoły, krzesła, stół pingpongowy, piłkarzyki oraz nowe komputery z dostępem do Internetu, służy dzieciom zarówno do zabawy jak i do zajęć edukacyjnych.

Dzieci na świetlicę przychodzą z chęcią i ogromną radością. Świetlica zapewnia im opiekę po zajęciach szkolnych, pomoc w organizowaniu  czasu wolnego, pomoc w odrabianiu lekcji i nauce własnej. Ponadto mogą rozwijać swoje zainteresowania oraz brać udział w rożnego rodzaju zabawach rekreacyjno – ruchowych. W lecie grają w piłkę (nożna, koszykówka) na orliku, boisku lub wychodzą do parku na plac zabaw. Chętnie też uczestniczą w zajęciach plastycznych np. malowaniu, wykonywaniu zabawek czy ozdób choinkowych itp. Ogromnym powodzeniem cieszą się gry komputerowe.

W wakacje część wychowanków może wyjechać na tygodniową oazę nad morze czy w góry. Natomiast w czasie ferii zimowych wyjeżdżają na kryte lodowisko w Dębicy. Dzieci codziennie jedzą obiad w Betanii.