II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego 23.04.2017 r.

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która jest świętem patronalnym Caritas Diecezji Tarnowskiej.
 1. W odpowiedzi na apele pap. Franciszka, dziś w Niedzielę Miłosierdzia, w polskich kościołach jest prowadzona zbiórka do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii. W jej wyniku pilnej pomocy potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym prawie 6 milionów dzieci. Okażmy miłosierdzie dzieląc się tym co mamy.
 2. Jutro przypada liturgiczna Uroczystość ku czci św. Wojciecha, patrona Polski. W tym dniu dwudziestolecie istnienia obchodzi Akcja Katolicka w naszej parafii. Z tej okazji zapraszamy na Mszę św. w intencji członków oraz sympatyków o godz. 18.oo. Po Mszy św. w auli Domu Parafialnego będzie prezentacja multimedialna przygotowana przez ks. dra Piotra Paska z Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie na temat sanktuariów Matki Bożej Fatimskiej w diecezji tarnowskiej. To bardzo aktualny temat. Wstęp jest wolny, zapraszamy na to spotkanie wszystkich chętnych.
 3. Prowadzimy prace przy kaplicach bocznych w nowym kościele. Cieszymy się, że są one przez Was zauważane i akceptowane. Aktualnie wykonywanych jest również 5 nowych żyrandoli do kościoła parafialnego. Chcemy też odnowić 20 kinkietów na ścianach bocznych. Po 20 maja planujemy rozpoczęcie prac przy układaniu marmurowej boazerii. Każdy może mieć swój udział w upiększaniu Domu  Bożego. Składka inwestycyjna z miesiąca kwietnia zostaje przesunięta na pierwszą niedzielę maja.
 4. W piątek w starym kościele o godz. 9.oo będzie Msza św. w intencji Maturzystów z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego.
 5. Rodziców dzieci I komunijnych prosimy, by zapoznali się z informacjami jakie otrzymały dzieci na katechezie w sprawie terminów spowiedzi próbnej, która będzie w tym tygodniu. Spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku będą przeżywać rocznicę I Komunii św. będzie w najbliższy piątek o godz. 17.oo w nowym kościele.
 6. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać będziemy jako Niedzielę Biblijną.
 7. Polecamy prasę katolicką. Dziś szczególnie polecamy Gościa Niedzielnego, do którego dołączony jest głośny i piękny film „Zmartwychwstały”.
 8. W tym tygodniu będziemy mogli wesprzeć misje włączając się w zbiórkę: „MAKULATURA NA MISYJNE STUDNIE” oraz „KOLOROWY ZŁOM NA MISYJNY DZWON”. Zbieramy na ten cel makulaturę tj. papier, czyli książki, zeszyty, gazety, czasopisma, opakowania kartonowe szare i kolorowe, (nie zbieramy opakowań po sokach i mleku). Nadto zbieramy kolorowy złom tj. miedź, mosiądz, aluminium, ołów, kajner sortowane osobno, puszki po napojach, armaturę łazienkową i kuchenną, silniki elektryczne, piecyki gazowe (typu Junkers), przewody miedziane, akumulatory samochodowe (nie wylewać kwasu) i akumulatory do innych urządzeń. Zgromadzoną makulaturę i posegregowany złom będzie można składać w najbliższy czwartek 27 kwietnia od 9.oo do 12.oo na podstawiony samochód na parkingu przed nowym kościołem w Dąbrowie Tarnowskiej. Wesprzyjmy to szlachetne dzieło robiąc przy okazji porządek z niepotrzebnymi rzeczami w domu.
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Maria Golonka z ul Jana, śp. Zbigniew Bądal, (pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.oo), śp. Krystyna Kułaga z oś. Westerplatte (pogrzeb planowany jest na środę o godz. 14.oo). Polecajmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
 10. Ogłoszenie poza duszpasterskie: Dąbrowski Dom Kultury zaprasza na imprezę „Dąbrowa Tarnowska śpiewa dla Konstytucji Trzeciego Maja – Festiwal pieśni i piosenek patriotycznych” – niedziela 30 kwietnia godz.17.oo parking przed budynkiem Urzędu Miejskiego.