Ogłoszenia

VI Niedziela Wielkanocna – 1 maja 2016 r.

1. Dziś we wspólnocie parafialnej przeżywamy uroczystość I Komunii św. Módlmy się, aby dzieci, które  przyjmują po raz pierwszy Chrystusa do swego serca zawsze żyły z Nim w przyjaźni. Módlmy się za Rodziny tych dzieci, aby w swoich domach zachowywały klimat żywej wiary i miłości do Boga i ludzi.
2. Od jutra do soboty włącznie dzieci klas drugich obchodzą tzw. biały tydzień – przychodzą do kościoła wraz z rodzicami w strojach komunijnych na nabożeństwa majowe i Mszę św.
3. Dziś rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe o godz. 17.3o w nowym kościele i o godz. 19.3o w kościele Wszystkich Świętych, w hospicjum o pół godziny przed Mszą św. Zachęcamy również do śpiewu litanii  i pieśni maryjnych przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.
4. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają Dni Krzyżowe – dni modlitw o szczęśliwe urodzaje. O godz. 17.3o będzie procesja wokół kościoła ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych a na zakończenie będzie nabożeństwo majowe.
5. We wtorek przypada liturgiczna Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w tym dniu w starym kościele o godz. 7.oo, w nowym o 6.oo, 8.oo, 11.oo uroczysta suma w int. Ojczyzny od Samorządu Gminnego i Powiatowego, po południu Msza św. o godz. 16.oo i 18.oo.
6. We wtorek o godz. 19.oo w starym kościele będziemy się modlić w intencji osób uzależnionych. Jezusowi w tajemnicy przemienienia będziemy polecać tych, którzy zmagają się o wolność wewnętrzną od nałogów oraz za ich bliskich. Po Mszy św. nabożeństwo do św. Rity, patronki spraw trudnych i ucałowanie relikwii.
7. Adoracja w dni powszednie w ciągu dnia odbywa się w starym kościele.
8. Osoby, które zgłosiły się na pielgrzymkę do Fatimy zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy św. wieczornej. Obecność obowiązkowa.
9. Spowiedź przed I piątkiem w środę i czwartek od godz. 17.oo dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum, w piątek pół godziny przed Mszą św. Msze św. w I piątek o godz. 6.oo, 7.oo, 16.oo i 18.oo. W starym kościele Msza św. dla młodzieży o godz.19.oo. O godz. 5.4o śpiewamy Godzinki o Sercu Jezusa. W piątek udamy się też do chorych z Komunią św.
10. W środę wypada wspomnienie liturgiczne wspomnienie św. Floriana męczennika patrona hutników i strażaków. Wszystkim strażakom składamy życzenia opieki świętego Patrona w trudnej pracy zawodowej.
11. W piątek wypada Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
12. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie w sobotę o godz. 7.oo. W ramach nabożeństwa będzie również zmiana różańcowa.
13. W sobotę o godz. 16.3o będziemy w naszym kościele przyjmować oryginalne symbole Światowych Dni Młodzieży. Po uroczystym wprowadzeniu ich do kościoła nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, adoracja krzyża oraz modlitwa do Matki Bożej. O godz. 18.oo Msza św. ze specjalnym słowem dla młodzieży. Na to wyjątkowe i ważne wydarzenie zapraszamy młodzież z gimnazjum i szkół średnich, rodziny, które będą przyjmować pielgrzymów oraz parafian. Po Mszy św. symbole zostaną przekazane do Szczucina.
14. W przyszłą niedzielę dzieci z klas III przeżywać będą rocznicę I Komunii św. Msza św. rocznicowa o godz. 9.3o. Spowiedź dla dzieci z klas III przez cały tydzień w czasie nabożeństw w naszym kościele, natomiast próba dla dzieci klas III wraz z rodzicami będzie w czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.3o.
15. Dziś mamy „Gościa Niedzielnego” w nowej odsłonie a w nim między innymi o takiej niewoli, która nie boli, czyli o tym, jak rozumieć słowa o oddaniu się Maryi w niewolę?
16. W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Roman Kijak z oś. Westerplatte, śp. Ludwika Kiwior z ul. Warszawskiej (pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 16.oo). Polećmy ich miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
17. Ogłoszenie poza duszpasterskie: Jednostka Strzelecka działająca w Dąbrowie Tarnowskiej informuje, że 2 maja na terenie Gminy w godz. od 9.oo do 14.oo odbędzie się marsz na orientację. Prosimy o nie niszczenie punktów kontrolnych a kierowców o ostrożność.