Ogłoszenia

13 NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 czerwca 2016 r.

1. Od poniedziałku obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw w dni powszednie. To znaczy, że przez czas wakacji nie będzie Mszy św. o godz. 7.oo w nowym kościele z wyjątkiem I Piątku i I Soboty miesiąca. Natomiast Msza św. w starym kościele w dni powszednie będzie o godz. 7.oo.
2. W środę przypada Uroczystość Piotra i Pawła. Msze św. według następującego porządku: w starym kościele o godz. 7.oo, w nowym o 6.oo, 8.oo, 9.30, 16.oo i 18.oo. Składka na tacę przeznaczona jest na świętopietrze.
3. W uroczystość Piotra i Pawła przypada 55 rocznica święceń kapłańskich ks. prałata Józefa Poremby. Z tej okazji składamy Ks. Prałatowi  gratulacje oraz serdeczne życzenia zdrowia, niesłabnących sił i wszelkich potrzebnych łask od Jezusa Najwyższego Kapłana, dziękując za Jego ofiarną posługę w naszej parafii. W intencji Ks. Jubilata będziemy się modlić szczególnie w czasie Mszy św. w środę o godz. 18.oo oraz w czasie odpustu parafialnego.
4.    Spowiedź przed I piątkiem dla dzieci w środę od godz. 17.oo, dla młodzieży w czwartek od godz. 17.oo. Prosimy o dostosowanie się do tego porządku, gdyż część księży jest na urlopie i nie będziemy w stanie wyspowiadać wszystkich w I piątek.
5.    Msze św. w I Piątek o godz. 6.oo, 7.oo, 16.oo i 18.  W starym kościele o 7.oo. W okresie wakacyjnym nie ma Mszy św. o godz. 19.oo w starym kościele. W tym dniu udamy się też do chorych.
6. W sobotę Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.oo i zmiana tajemnic różańcowych. Zmiana w starym kościele w niedzielę po Mszy św. o godz. 7.oo.
7. 9 lipca będziemy gościć pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Przemyskiej na Jasną Górę. Zwyczajem lat ubiegłych chcemy podjąć pielgrzymów obiadem. Jeśliby ktoś chciał złożyć ofiarę na posiłek dla pielgrzymów, to w przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na ten cel.
8. Zapraszamy na spotkanie w Domu Parafialnym w sprawie przyjęcia obiadem Pielgrzymki Przemyskiej na Jasną Górę osoby odpowiedzialne z tych placówek, które od lat przyjmują pielgrzymów. Spotkanie będzie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
9. Zbliża się Wielki Odpust Tuchowski, który potrwa od 1 do 9 lipca. Program odpustu znajduje się na plakacie w gablocie. Kustosz sanktuarium w Tuchowie serdecznie wszystkich zaprasza.
10. W przyszłą sobotę o godz. 19.oo w domu parafialnym odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodzin przyjmujących pielgrzymów ŚDM w tygodniu misyjnym.
11. W dniu 2 lipca organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy. Zapraszamy do pielgrzymowania nauczycieli, wychowawców i całe rodziny. Koszt 40 zł. Zapisy w kiosku parafialnym do środy.
12. Ogłoszenia poza duszpasterskie:
– Pracownia mammografii Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej serdecznie zaprasza Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne po uprzednim ustaleniu terminów.
– Starostwo Powiatowe zwraca się z prośbą do mieszkańców powiatu w wieku powyżej 16 lat o wzięcie udziału w głosowaniu na projekt „Bezpieczny powiat dąbrowski AED – każdy może uratować cenny dar – ludzkie życie”. Projekt zakłada zakup 7 automatycznych defibrylatorów po jednym do każdej gminy oraz przeprowadzenie szkoleń z zakresu obsługi urządzeń i udzielania pierwszej pomocy. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej powiatu dąbrowskiego i plakatach. Liczymy na każdy głos!
13.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.