Ogłoszenia

27 Niedziela Zwykła – 4 października 2015 r.

1. Dziś o godz. 17.oo odbędzie się procesja do pięciu kaplic różańcowych. Prosimy Maryję, by Jej orędownictwo rozpaliło w naszych sercach pragnienie wytrwałej, ufnej i wielkodusznej modlitwy, abyśmy nie skąpili czasu na udział w nabożeństwach różańcowych w tym miesiącu. Modlimy się również w intencji rozpoczynającego się dziś synodu biskupów, by przyniósł on potwierdzenie i umocnienie godności małżeństwa i rodziny. Z racji procesji nie będzie dziś nabożeństwa różańcowego w starym kościele.
2. W liturgii tygodnia:
     • poniedziałek: wspomnienie św. S. Faustyny
     • środa: wspomnienie NMP Różańcowej
     • piątek: wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka
3. Nabożeństwa różańcowe w starym kościele o godz. 16.oo, w nowym kościele o godz. 17.3o.
4. Spotkanie formacyjne dla młodzieży III klas gimnazjum będzie w poniedziałek: o godz. 17.2o!!!
5. W najbliższy wtorek o godz. 19.oo kolejne spotkanie dla osób zmagających się uzależnieniem oraz ich bliskich. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i wspierania tych, którzy zmagają się z rozmaitymi nałogami, zwłaszcza z alkoholizmem.
6. Spotkanie lektorów grupy 2 w środę o godz. 16.3o.
7. W piątek o godz. 19.oo nabożeństwo dla Grupy Modlitewnej św. O. Pio.
8. Jeszcze przez najbliższe dni, do czwartku włącznie można zapisać się na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy. Dotychczas zgłosiło się prawie 100 osób. Dla zachęcenia innych do uczestnictwa w tym niezwykle cennym doświadczeniu duchowym umieściliśmy na stoliku za ławkami materiały do pracy rekolekcyjnej na pierwszy tydzień rekolekcji. Są tam podane teksty Pisma św. i wprowadzenia na każdy dzień o oraz zwięźle podana metoda lektury i modlitwy. Zachęcamy, by je zabrać ze sobą. A wszystkich chętnych zapraszamy w najbliższy czwartek o godz. 18.,oo na spotkanie rekolekcyjne w Domu Parafialnym.
9. W kancelarii parafialnej można składać wypominki roczne lub listopadowe. Prosimy o czytelny zapis imion i nazwisk oraz zaznaczenie przed którą Mszą św. mają być czytane wypominki roczne.
10. Dziś rozpoczyna się synod biskupów poświęcony rodzinie. W „Gościu Niedzielnym” ks. Tomasz Jaklewicz pisze o nadziejach związanych z synodem i potrzebie modlitwy o światło Ducha Świętego dla ojców synodalnych. Znajdziemy w nim również wprowadzenie do tajemnic różańca, który w październiku ofiarujemy za prześladowanych chrześcijan.
11. Gorąca prośba ks. proboszcza o pomoc w zebraniu środków finansowych na operację serca małego Szymusia, naszego parafianina. Koszt operacji wynosi 100 tys. zł. Wielokrotnie z wielkim sercem odpowiadaliście hojnie na podobne apele, dając dowód swojej wrażliwości i ludzkiej dobroci. Jesteśmy przekonani, że tak będzie i tym razem. Zbiórkę do puszek na ten cel organizuje parafia w najbliższą niedzielę po Mszach świętych.
12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Adela Ryczek z ul. Wyszyńskiego, śp. Kazimiera Stręk z Gruszowa Małego. Polecajmy zmarłych miłosierdziu Bożemu. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.