Ogłoszenia

XXVI  Niedziela Zwykła   -   28.09.2014 r.

 1. Dzisiaj nasza parafia włącza się w międzynarodową akcję: „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”, aby głosić Miłosierdzie Boże i modlić się w tym roku za prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie i za Ukrainę! O godz. 15.oo, w pięciu miejscach na terenie naszego miasta będziemy się modlić koronką do miłosierdzia. Są to następujące miejsca: 1. Rynek 2. naprzeciw sklepu Dąbrowiak, 3. na parkingu przy oś. Kościuszki i Domu  Kultury, 4. Przed Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, 5. Na ul. Piłsudskiego przy białej kapliczce koło Glenia. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Dziś obchodzimy Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość. Włączamy się w modlitwy zanoszone w sanktuarium św. Stanisława w Szczepanowie prosząc o trzeźwość w domach, rodzinach i miejscach pracy.
 3. Liturgiczne wspomnienia nadchodzącego tygodnia:

Poniedziałek – św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

Wtorek – św. Hieronima

Środa – św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Czwartek – św. Aniołów Stróżów

Sobota– św. Franciszka z Asyżu

 1. Solenizantom tego tygodnia, w tym ks. Rafałowi Igielskiemu i ks. Rafałowi Ciecierędze składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkiej Bożej pomyślności.
 2. W środę rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe. Odpowiadając na wezwanie Maryi przychodźmy jak najliczniej, całymi rodzinami, do świątyni na wspólną modlitwę. Nabożeństwo różańcowe w  starym kościele będzie o godz. 16.oo, a w nowym kościele o godz. 17.3o. W hospicjum pół godziny przed Mszą św. Kierujemy również serdeczny apel o odmawianie tej modlitwy w rodzinach.
 3. W miniony piątek w grupie ok. 400 osób w czasie pielgrzymki do Łagiewnik zaprosiliśmy Pana Jezusa Miłosiernego do naszej parafii na dzień Peregrynacji. Bezpośrednim przygotowaniem do tego dnia, będą Misje parafialne. W najbliższym czasie do każdego domu zostanie doręczone zaproszenie do wzięcia udziału w misjach oraz w Dniu Nawiedzenia.
 4. Spotkanie animatorów prowadzących spotkania w grupach dla Gimnazjum będzie w środę po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym.
 5. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zaprasza na diecezjalną pielgrzymkę katechetów, nauczycieli i wychowawców do Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie w dniu 11 października br. Zapisy w sklepiku przed kościołem.
 6. Spotkanie  aspirantów, ministrantów i lektorów będzie w czwartek na Mszy św. wieczornej. Będziemy się modlić o nowe powołania do służby Bożej.
 7. Spowiedź przed I Piątkiem miesiąca:

● Dzieci ze szkół podstawowych w środę od 17.oo ● Młodzież z gimnazjum – w czwartek od 17.oo

 1. W I Piątek Msze św. ku czci Najśw. Serca Jezusa będą odprawiane o godz. 6.oo, 7.oo, 16.oo (dla dzieci), 18.oo, oraz Msza św. dla młodzieży o 19.oo w starym kościele. W godzinach wolnych od katechizacji będziemy odwiedzać chorych z Komunią św. Apelujemy do rodzin, aby wszyscy chorzy w swoich domach mieli okazję przyjęcia sakramentów świętych. Chodzi również o umożliwienie przyjmowania Komunii św. zanoszonej co niedzielę przez nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii.
 2. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Najśw. Maryi Panny. O godz. 7.oo Msza św. w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi obrażanemu zniewagami.
 3. Na nabożeństwo sobotnie o godz. 7.oo szczególnie zapraszamy wszystkich członków Róż Różańcowych, kobiecych i męskich. Zmiana w starym kościele w niedzielę po Mszy św. o godz. 7.oo.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 17.oo zostanie odprawione nabożeństwo różańcowe z procesją do kaplic różańcowych.
 5. Parafialna pielgrzymka do Rzymu wyrusza w najbliższą sobotę. Msza św. na rozpoczęcie będzie o godz. 5.3o w nowym kościele.
 6. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” jest obrazek z modlitwą za dzieci – jest to zaproszenie do wspólnej modlitwy za rodzinę przez cały październik.

W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Stefania Wróblewska z Zagumnia, śp. Piotr Sorota z ul. Gruszowskiej, śp. Michał Wrona z oś. Westerplatte (pogrzeb we wtorek o godz. 15.oo). Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.