30 Niedziela Zwykła – Niedziela Misyjna – 23 października 2016 r.

 1. Dzisiejsza Niedziela Misyjna przypomina o naszej odpowiedzialności za ewangelizację. Niech słowa św. Pawła „biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii”, staną się przynagleniem dla każdego z nas, by przez modlitwę i materialną pomoc włączać się w dzieło misyjne, które Jezus zlecił Kościołowi. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na misje.
 2. Bóg zapłać za Wasze ofiary na składkę inwestycyjną z ostatniej niedzieli w wysokości 39 tys. zł. Z radością informujemy, że pozwoliło nam to spłacić wszystkie zobowiązania finansowe związane z remontem dachu. Bóg zapłać wszystkim parafianom.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i wzięli udział w Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej. Dziś zapraszamy rodziców i bliskich dzieci, które przygotowały prace konkursowe do oglądnięcia wystawy w Domu Parafialnym. O godz. 12.oo będzie rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród.
 4. W parafialnym programie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia będziemy przeżywać Dobę Miłosierdzia w dniach 24-25 października na pamiątkę nawiedzenia parafii przez obraz Jezusa Miłosiernego. Wspomnijmy tamte wielkie chwile i z wdzięcznością włączmy się w Dobę Miłosierdzia. Rozpocznie się ona w najbliższy poniedziałek. O godz. 18.oo będzie Msza św. ze specjalnym Słowem Bożym, od 19 do 21 będzie możliwość spowiedzi i indywidualne przejście przez bramę Miłosierdzia. O 21.oo będzie Msza św. z kazaniem w intencji pokonania bolesnych podziałów, uprzedzeń w naszym narodzie i z prośbą o łaskę wybaczenia grzechów i pojednanie. Zapraszamy na nią całą parafię w tym adorujących w wieczystej adoracji. Od 22.oo będzie adoracja całonocna, kapłani będą cała noc dyżurować w konfesjonale. We wtorek o godz. 7.oo Msza św. z kazaniem a od godz. 8.oo adoracja poszczególnych rejonów parafii według nowego porządku:
 • godz. 08.oo – Oś. Westerplatte
 • godz. 09.oo – Oleśnica
 • godz. 10.oo – Gruszów Mały
 • godz. 11.oo – Bagienica
 • godz. 12.oo – Ruda – Zazamcze
 • godz. 13.oo – Centrum Dąbrowy i Podkościele (pół godziny adoracji)
 • godz. 15.oo – Oś. Kościuszki
 • godz. 16.oo – Msza św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej i dzieci adorujących
 • godz. 17.oo – młodzieży z Gimnazjum, Szkół Średnich i wiernych z Os. Domków Jednorodzinnych

Adoracje przez pierwsze pół godziny prowadzą Zelatorzy i Zelatorki Żywego Różańca, następnie adoracja w ciszy. W czasie adoracji będzie dyżur w konfesjonale i będzie udzielana Komunia św. O godz. 18.oo uroczysta Msza św. z kazaniem i zakończenie Doby Miłosierdzia. Ofiary na tacę z Doby Miłosierdzia będą przeznaczone na pomoc rodzinom chrześcijańskim w Syrii.

 1. Z żalem informujemy,że 14 października w Australii po długiej i ciężkiej chorobie zmarł ks. Krzysztof Chwałek, chrystusowiec, nasz rodak. Pogrzeb obędzie się w najbliższy wtorek w Marayong w Australii. Msza św. za spokój duszy śp. Ks. Krzysztofa w dniu pogrzebu będzie odprawiona również w naszym nowym kościele 25 października, tj. w najbliższy wtorek o godz. 14.oo. (pół godziny wcześniej będzie odmówiony różaniec). Mszy będzie przewodniczył Przełożony Generalny Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej wraz z przybyłymi Współbraćmi. Prosimy parafian o dar modlitwy.
 2. W liturgii najbliższego tygodnia:
 • We wtorek – wspomnienie św. Jana Pawła II
 • w piątek – święto św. Szymona i Judy Tadeusza, apostołów
 1. Możliwość spowiedzi przed odpustem będzie w sobotę w starym kościele od godz. 16.oo.
 2. W sobotę w starym kościele o godz. 16.oo nabożeństwo różańcowe o godz. 17.3o Msza św. wieczorna. W sobotę o godz. 18.oo będzie również Msza św. w nowym kościele bez nabożeństwa różańcowego.
 3. W przyszłą niedzielę odpust w kościele ku czci Wszystkich Świętych.Suma odpustowa o godz. 11.3o; będzie jej przewodniczył ks. dr Marek Łabuz, proboszcz z Radłowa. Z racji odpustu w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 11.oo w nowym kościele i o 12.oo w starym kościele.
 4. Wychodząc z kościoła zabierzmy czasopisma religijne. Dziś w Gościu Niedzielnym najbardziej aktualna i miłosierna propozycja o podpowiedź jak pomóc konkretnej rodzinie znanej z imienia i nazwiska w Syrii, która jest ofiarą wojny na Bliskim Wschodzie.