3 NIEDZIELA ZWYKŁA 22.01.2017 r.

 1. We wtorek nowenna do Bożego Miłosierdzia, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.3o. Godzina Miłosierdzia w piątek o 15.oo.
 2. W liturgii tygodnia:
  • Wtorek – św. Franciszka Salezego
  • Środa – Święto Nawrócenie św. Pawła Apostoła
  • Czwartek – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa bpów
  • Piątek – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza bpa
  • Sobota – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu
 3. Już dziś zapraszamy adorujących w wieczystej adoracji oraz gospodarzy i uczestników rekolekcji w małych grupach domowych na świętowanie 8 rocznicy wprowadzenia adoracji wieczystej w poniedziałek 30 stycznia o godz. 18.oo pod przewodnictwem bpa Grzegorza Rysia.
 4. Dziś kończymy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Wszystkim Wam, którzy gościnnie otwarliście drzwi domów i mieszkań serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również za składane przy tej okazji ofiary. W intencji wszystkich, których odwiedziliśmy przy okazji kolędy, każdy z kapłanów odprawi Mszę św. Bolejemy, że przybywa domów w naszej parafii, które nie życzą sobie kapłana, który przychodzi w imieniu Kościoła z błogosławieństwem dla domu i jego mieszkańców. Ma to swoje konsekwencje. Gdyby w jakimś domu z powodu różnorakich przeszkód nie było kapłana, można to zgłosić w kancelarii do wtorku włącznie. Księża po umówieniu terminu odwiedzą te domy.
 5. W najbliższą sobotę zapraszamy aspirantów, ministrantów, lektorów oraz dzieci adorujące w wieczystej adoracji oraz ich rodziców na Mszę św. o godz. 15.oo, a po niej spotkanie opłatkowe.
 6. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 9.30 będziemy modlić w intencji naszych parafianek, które w dniu dzisiejszym zostają włączone do grona wdów konsekrowanych w naszej diecezji.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 16.oo będzie Msza św. pod przewodnictwem bpa Władysława Bobowskiego w intencji Nauczycieli oraz wszystkich Grup Parafialnych, a po niej spotkanie opłatkowe. Zechciejmy w tym roku liczniej niż pod inne lata spotkać się razem, by wyrazić wdzięczność Bogu za posługę ks. Bpa Władysława, który w tym roku obchodzi 60 lecie święceń kapłańskich i 85 rocznicę urodzin. Z żadną parafią w diecezji bp Władysław nie jest bardziej związany przez spotkania opłatkowe jak z naszą. Bierze  w ich udział z radością i pokorą rokrocznie od kilkudziesięciu lat. Winniśmy mu naprawdę szczerą wdzięczność za życzliwość dla nas. Serdecznie zapraszamy Nauczycieli, Radę Duszpasterską, Szafarzy Eucharystii, Akcję Katolicką, Rycerstwo Niepokalanej, Odnowę w Duchu Świętym, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Stowarzyszenie św. Brata Alberta, Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców, Faustinum, Chór Parafialny, Poradnictwo Parafialne, osoby odpowiedzialne za wieczystą adorację. Obecność członków tych grup i stowarzyszeń parafialnych jest najlepszym sprawdzianem ich żywotności. Zwracamy się z prośbą do grup parafialnych o upieczenie ciasta na spotkanie.
 8. W kancelarii można zapisywać się na katechizację przedmałżeńską, która odbędzie się w dniach 17-19 lutego.
 9. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Dziś do „Gościa” dołączona jest płyta CD z arcydziełami muzyki w wykonaniu jednego z największych śpiewaków naszych czasów Andrea Bocelli.
 10. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: śp. Ludwik Mastalerz z ul. Zazamcze. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”.