Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 20 V 2018r.

 1. W dzisiejszą niedzielę Kościół świętuje żywą pamiątkę Zesłania Ducha Świętego na Apostołów. Dziś kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt. W tym dniu wypada święto NMP Matki Kościoła. Porządek nabożeństw półświąteczny, tzn. Msze św. w nowym kościele o godz. 6.oo, 8.oo, 9.3o, po południu o godz. 16.oo i 18.oo, w starym kościele Msza św. o godz. 7.oo, w Hospicjum o godz. 14.oo.
 3. Dziś i jutro odpust w Odporyszowie.
 4. W najbliższy czwartek przypada święto Chrystusa Najwyższego Kapłana.
 5. W piątek na Mszy św. o godz. 15.3o młodzież przyjmie sakrament bierzmowania. Bezpośrednim przygotowaniem do jego przyjęcia będzie udział młodzieży klas trzecich we wtorek i środę w nabożeństwie majowym a później w Mszy św.
 6. Ze względu na bierzmowanie Godzina Miłosierdzia w piątek będzie wyjątkowo w starym kościele.
 7. Spotkanie drugich klas gimnazjalnych będzie w wtorek i środę o godz. 17.oo. Po spotkaniu Msza św.
 8. W czwartek po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie lektorów.
 9. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Świętej.
 10. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Prymicji naszych rodaków Bartłomieja Wilkosza i Mateusza Kic. Powitanie Księży Prymicjantów będzie w sobotę na granicy parafii na ul. Piłsudskiego o godz. 17.oo, następnie przejazd do kościoła parafialnego i nabożeństwo majowe odprawiane przez Prymicjantów. Msza św. Prymicyjna w niedzielę o godz. 11.oo.
 11. Serdecznie zachęcamy do nabycia najnowszego numeru „Żyjmy Ewangelią” w którym jest wiele artykułów o wielkich patriotach i bohaterach naszej Ojczyzny.
 12. W kiosku parafialnym  można nabyć krople o. Grzegorza Sroki wspomagające organizm w wielu chorobach i słabościach.
 13. W „Gościu Niedzielnym”  o tym, dokąd zmierza Europa, czyli o powrocie do pogaństwa i człowieku, który nie jest Bogiem. Od dziś chcemy też poszerzyć ofertę prasy katolickiej o tygodnik „Niedziela” w cenie 5 zł. W zależności od dzisiejszego zapotrzebowania będziemy na przyszłość zamawiać odpowiednią ilość egzemplarzy.
 14. W czasie wakacyjnym od 10 do 12 lipca odbędzie się parafialna pielgrzymka śladami polskich świętych i błogosławionych na trasie Toruń – Włocławek – Płock – Zduńska Wola – Wiślica. Zapisy w kiosku parafialnym.
 15. Podczas nabożeństwa fatimskiego pewna osoba zgubiła bransoletkę. Znalazcę prosimy o kontakt z kancelarią parafialną.
 16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Józef Cygan z ul. Jagiellońskiej, (pogrzeb dziś o godz. 14.oo). Polecajmy go miłosiernemu Bogu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”.