Ogłoszenia

IV Niedziela Adwentu     21. 12. 2014 R.

 1. Dziś o godz. 16.oo Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Andrzeja Jeża i diecezjalne spotkanie opłatkowe dla policji.
 2. Dziękujemy za ofiary składane dziś na składkę inwestycyjną. Bóg hojnie wynagrodzi swoim błogosławieństwem hojność wszystkich ofiarodawców. Składamy również podziękowania Panu Stanisławowi Traczowi i Panu Krzysztofowi Krupie za dary dla ubogich.
 3. Spowiedź adwentowa będzie jutro o godz. 14.oo do 18.oo z przerwą od 16.oo do 16.30. Drugi dzień spowiedzi we wtorek. Spowiedź w godz. 8.3o – 10.oo, 10.3o – 12.oo, 14.oo – 16.oo, 16.3o – 18.oo i 18.3o do 19.oo. Przedłużamy spowiedź do 19.oo, aby każdy mógł skorzystać z sakramentu pojednania, równocześnie bardzo prosimy, by nie odkładać spowiedzi na późniejszy termin, bo nie będzie takiej możliwości.
 4. W środę przypada Wigilia. Msze Święte będą tylko w godzinach rannych: o 6.oo, 6.3o, 7.oo, 7.3o. 8.oo (Msza św. roratnia dla wszystkich dzieci), w starym kościele o g. 6.3o. W Hospicjum Msza św. o godz. 10.oo. W tym dniu winniśmy tradycyjnie zachować abstynencję od pokarmów mięsnych i od napojów alkoholowych.
 5. W wieczór wigilijny zapraszamy na czuwanie przygotowujące nas do Pasterki i Świąt, które rozpocznie się o godz. 23.15 a wypełni je Akathistos, hymn ku czci Bogurodzicy w wykonaniu diakoni muzycznej.
 6. Pasterka będzie odprawiona o godz. 24.oo w naszych kościołach i w kaplicy w Oleśnicy. Składka podczas Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.
 7. W drugi dzień Świąt na Mszy św. o godz. 9.3o rozesłanie kolędników misyjnych.
 8. Msza św. chrzcielna w drugi dzień Świąt o godz. 11.oo.
 9. W najbliższy piątek, w święto Szczepana męczennika nie będzie godziny miłosierdzia.
 10. W Uroczystość Świętej Rodziny, która przypada  w niedzielę 28 grudnia o godz. 11.oo będzie odprawiona Msza św. w intencji małżonków Jubilatów, którzy w sakramentalnym związku małżeńskim przeżyli 10, 20, 25, 30, 40, 50 i 60 lat.
 11. Przerwa w adoracji wieczystej będzie od godziny 6.oo w Wigilię. Wznowienie adoracji nastąpi po Mszy św. wieczornej w drugi dzień Świąt 26 grudnia. Do 5 stycznia będzie przerwa w adoracji dzieci.
 12. Nadzwyczajni szafarze Eucharystii z Komunią św. w okresie świątecznym udadzą się do chorych w drugi dzień Świąt. Przez najbliższe dni w zakrystii można zgłaszać dodatkowych chorych, którzy chcieliby przyjąć Komunię św. w tym okresie.
 13. Przed kościołem do nabycia nowy numer „Żyjmy Ewangelią” a w nim między innymi o tym, jak poprawić rodzinne relacje, o wierze i miłości w rodzinie, nadto adwentowe zamyślenia z I niedzieli adwentu, kontynuacja cyklu o maryjnych skarbach naszego dekanatu oraz aktualne wiadomości duszpasterskie. Jest również do nabycia bardzo bogaty w treść świąteczny numer „Gościa Niedzielnego”.
 14. Przed kościołem można nabyć opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Ubogim, które powinny zdobić stół wigilijny.