VII NIEDZIELA ZWYKŁA 19.02.2017 r.

  1. Dziękujemy serdecznie za hojne ofiary złożone tydzień temu na ogrzewanie naszych świątyń w wysokości 51 tys. zł, jak również za dzisiejszą jałmużnę przeznaczoną na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  2. We wtorek i środę będą nabożeństwa Nowenny do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek Godzina Miłosierdzia o 15.00. Składajmy nasze podziękowania i prośby.
  3. W liturgii tygodnia będziemy przeżywać w środę święto Katedry św. Piotra Apostoła a w czwartek wspomnienie św. Polikarpa bpa i męczennika.
  4. Spotkanie Akcji Katolickiej będzie w środę po Mszy św. wieczornej.
  5. Proboszcz serdecznie zaprasza na spotkanie członków Rady Duszpasterskiej i Szafarzy Eucharystii w czwartek po Mszy św. wieczornej.
  6. W przyszłą niedziele rozpoczniemy nabożeństwo 40 godzinne w duchu wynagrodzenia za grzechy, które będzie też przygotowaniem do Wielkiego Postu.
  7. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zaprasza nauczycieli, wychowawców, młodzież, rodziców, parafian na wykład p. mgra Sławomira Batora na temat: „Idee, tradycje i historia Żołnierzy Wyklętych” w niedzielę 26. lutego br. w Domu Parafialnym o godz. 10.30.
  8. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, który pisze o polskim biskupie, który został specjalnym wysłannikiem pap. Franciszka do Medjugorie i o celu tej podróży.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Edward Walczak z Oleśnicy, śp. Janina Bidas z ul. Jagiellońskiej. (pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00). Polecajmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.