Ogłoszenia

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24 Niedziela Zwykła 14. 09. 2014 r.

Ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy dziś Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za wsparcie tych dzieł.

Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia:

Wtorek – wspomnienie św. męczenników Korneliusza i Cypriana

Czwartek – Święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży

Spotkanie Stowarzyszenia „Faustinum” będzie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

Spotkanie dla młodzieży III klas Gimnazjum nr 1 i 2 w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania będzie w najbliższy wtorek na Mszy św. o godz. 18.oo. Młodzież złoży wówczas pisemną deklaracje uczestnictwa w bezpośrednim przygotowaniu do sakramentu bierzmowania. Obecność kandydatów wraz z rodzicami jest obowiązkowa.

Spotkanie młodzieży klas pierwszych i drugich z Gimnazjów wraz z rodzicami będzie w środę o godz. 18.oo. Obecność obowiązkowa.

Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców będzie w środę po Mszy św. wieczornej.

Spotkanie chłopców od trzeciej klasy szkoły podstawowej, którzy chcieliby być ministrantami będzie w czwartek o godz. 16.oo.

Spotkanie rodziców i dzieci I komunijnych będzie w czwartek o godz. 18.oo.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie członków Rady Duszpasterskiej i Szafarzy Eucharystii o godz. 15.oo.

Przygotowując się na wielki dzień Nawiedzenia parafii przez obraz Jezusa Miłosiernego chciejmy jak najliczniej wziąć udział w parafialnej pielgrzymce do Sanktuarium w Łagiewnikach, by osobiście zaprosić Jezusa do naszej parafii. Wszyscy musimy się duchowo zmobilizować. Byłoby bardzo wskazane, by z każdej rodziny ktoś wziął w pielgrzymce, które będzie miała miejsce 26 września. Wyjazd o godz. 16.oo. W przyszłą niedzielą po Mszach św. będziemy prowadzić zapisy.

W niedzielę 28 września odbędzie się XXX Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Mszy św. o godz. 11.oo będzie przewodniczył Bp Tarnowski Andrzej Jeż. Wszystkich zatroskanych o dobro rodzin zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce. Zapisy w kiosku parafialnym.

Dziękujemy za wywóz śmieci z cmentarza p. Kazimierzowi Burzec, Adamowi Minorowi, Grzegorzowi Wałaszkowi i Dariuszowi Knutelskiemu, oraz za usługę ładowarką p. Robertowi Kowalowi i Rafałowi Pankowi. Bóg zapłać.

Bardzo prosimy, by każdy, kto nie ma pamiątkowej kartki z obrazem Jezusa Miłosiernego z kaplicy adoracji wieczystej z umieszczoną na odwrocie modlitwą o łaski Peregrynacji zabrał ją po Mszy św. od ministrantów przed kościołem.

W przyszłą niedzielę będziemy mogli wesprzeć ofiarami do puszek 10 letnią Emilkę Pawłowską, która zmaga się z nowotworem kości. Standardowe leczenie wymaga wsparcia dodatkową terapią, bardzo kosztowaną, nierefundowaną przez NFZ. Grono woluntariuszy będzie prowadziło zbiórkę na ten cel. Prosimy o dar serca dla dzielnej Emilki.

Polecamy nowy nr „Żyjmy Ewangelią” w którym znajdziemy relację z uroczystości pogrzebowych ks. prałata Józefa Przybycienia, kontynuację cyklu o Maryjnych skarbach naszego dekanatu, rozważanie o miłości do Kościoła i o rozwoju miłości małżeńskiej, jest też podany program peregrynacji w naszym dekanacie oraz aktualne informacje duszpasterskie. Natomiast do „Gościa Niedzielnego”, dołączona jest płyta z drugą częścią „Dzienniczka” św. s. Faustyny.

Pozostały jeszcze dwa wolne miejsca na parafialną pielgrzymkę do Włoch. Informacje u ks. proboszcza.

W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Adam Budyn z ul. Kościuszki, śp. Stefan Rokita z ul. Piłsudskiego, (pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 15.oo), oraz śp. Zofia Adamczyk z Czerni (pogrzeb będzie we wtorek o godz. 15.oo). Odbył się też pogrzeb śp. Magdaleny Borowicz, zam. w Tarnowie. Polećmy zmarłych miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Ogłoszenie poza duszpasterskie: Starosta Dąbrowski informuje, że w związku z realizacją zadania „Aktualizacja operatu ewidencyjnego oraz utworzenie baz danych GESUT” na terenie miasta rozpoczęły się prace terenowe prowadzone przez upoważnioną firmę. W związku z tym prosi się mieszkańców o umożliwienie tych prac, w szczególności o umożliwienie wstępu na grunt