Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26  NIEDZIELA ZWYKŁA   –   25.09.2016R.

 

 1. Dzisiaj ofiarami do puszek wspieramy ofiary trzęsienia ziemi we Włoszech. Bóg zapłać za dar serca.
 2. W imieniu organizatorów, dziękujemy serdecznie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na zakup specjalistycznej protezy dla Bartka w wysokości 16 tys. zł, 10 $ i 10 Euro. Bóg zapłać.
 3. Zachęcamy serdecznie do włączenia się dzisiaj w szlachetną akcję krwiodawstwa z okazji Roku Miłosierdzia pod hasłem „Podaruj Kroplę Miłości”. Po Mszy św. w auli Domu Parafialnego można oddać krew w godz. od 8.3o do 13.oo.
 4. Dziś po Mszy św. o godz. 16.oo. będzie spotkanie dla rodziców Dzieci Maryi.
 5. Młodzież klas pierwszych i drugich z obydwu Gimnazjów wraz z rodzicami zapraszamy w poniedziałek na Mszę św. o godz. 18.oo. Rozpoczniemy uroczyście kolejny rok przygotowania do bierzmowania. W czasie spotkania każdy z kandydatówotrzyma Pismo św. NT jako dar od parafii z którego będą korzystać kandydaci w czasie spotkań w grupach. To jest ważne spotkanie, na co uczulamy zarówno rodziców jak i kandydatów. Obecność jest obowiązkowa.
 6. We wtorek nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.3o, w środę na nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.3o, w piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 15.oo. Nabożeństwo będzie prowadziła młodzież Wincentyńska, prosimy przynieść intencje zapisane na karteczkach.
 7. Nasza parafia kolejny raz włączy się w międzynarodową akcję „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”, której celem jest wyjście poza mury świątyń, by głosić Miłosierdzie Boże. 28 września tj. w środę za tydzień o godz. 15.oo, w siedmiu miejscach na terenie naszego miasta będziemy się modlić koronką do miłosierdzia. Są to następujące miejsca: 1. Rynek 2. Naprzeciw sklepu Dąbrowiak, 3. Parking przy oś. Kościuszki i Domu  Kultury, 4. Przed Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, 5. Na ul. Piłsudskiego przy kapliczce, 6. Skrzyżowanie koło placu targowego, oraz 7 Na ulicy Szarwarskiej. W związku z tym prosimy osoby odpowiedzialne za poszczególne Grupy i Stowarzyszenia Parafialne na spotkanie organizacyjne w najbliższy poniedziałek po Mszy św. wieczornej. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. W czwartek będziemy przeżywać święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
 9. W sobotę o godz. 7.oo Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi oraz zmiana tajemnic różańcowych.
 10. W sobotę o godz. 17.3o rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe.
 11. Młodzież KSM-u i woluntariusze ŚDM zapraszają na Mszę św. w intencji wszystkich przyjaciół ŚDM, w tym rodzin, które przyjmowały pielgrzymów, w najbliższą niedzielę o godz. 11.oo. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie w auli Domu Parafialnego, gdzie będą wręczone okolicznościowe podziękowania.
 12. W przyszłą niedzielę o godz. 16.oo będzie diecezjalna Msza św. w intencji pracowników Policji oraz ich rodzin, której będzie przewodniczył bp Leszek Leszkiewicz.
 13. Nie przechodźmy obojętnie obok prasy katolickiej. Dziś mamy przede wszystkim nowy numer Żyjemy Ewangelią, wyjątkowo bogaty w treść. Znajdziemy w nim przesłanie pap. Franciszka do rodzin, wspomnienie o zmarłym arcybiskupie Zygmuncie Zimowskim, rozważania o Matce Teresie z Kalkuty i o ostatnim objawieniu fatimskim, wykaz z ksiąg metrykalnych z ostatniego okresu, oraz wiele kolorowych zdjęć.Z kolei do dzisiejszego „Gościa” dołączony jest bezpłatnie najgłośniejszy film religijny ostatnich lat pt. „ Bóg nie umarł”. Przed kościołem można dziś nabyć „Kalendarz Rolników” w cenie 25 zł.
 14. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Janina Bartoń z ul. Piłsudskiego, śp. Adam Minor z ul. Gruszowskiej, śp. Kazimierz Kaczówka z oś. Westerplatte. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.