Ogłoszenia

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 22 maja 2016 r.


1. Od jutra zacznie się demontaż rusztowania przy nowym kościele, w dalszym ciągu jednak będą trwały prace przy czyszczeniu i malowaniu dachu. Dziękujemy p. Jarosławowi Giza z firmy Auto Szyby za nieodpłatne wykonanie skomplikowanych prac przy wymianie szyb i uszczelnianiu okna wieńczącego kopułę w nowym kościele. Bóg zapłać.
2. Adoracja wieczysta w ciągu dnia od poniedziałku będzie się odbywała już w nowym kościele.
3. Dziś o godz. 17.oo będzie spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
4. Pozostał jeszcze jeden tydzień miesiąca maja, w którym czcimy Maryję śpiewem litanii loretańskiej. Ze smutkiem widzimy coraz bardziej opustoszały kościół w którym modli się zaledwie garstka dorosłych, a dzieci prawie w ogóle nie ma na nabożeństwach majowych. Apelujemy i prosimy: obudźmy w sobie w tym tygodniu miłość do Maryi, by ją sławić i do Niej się zwracać słowami litanii. Stać nas na taki gest miłości. Rodzice, weźcie za ręce swoje dzieci, przyprowadźcie je do świątyni, nauczcie je prawdziwego nabożeństwa do Matki Bożej, do której prawdziwi czciciele zwracają się nie tylko, kiedy jest trwoga, ale w każdym czasie.
5. W najbliższą niedzielę o godz. 11.oo w nowym kościele będzie odprawiona uroczysta Msza św. z okazji 140 rocznicy powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej. W Mszy wezmą udział liczne poczty sztandarowe, kompania reprezentacyjna, Druhowie Strażacy z Powiatu Dąbrowskiego oraz zaproszeni Goście. Osoby nie zainteresowane tym wydarzeniem prosimy o wybranie innej Mszy św.
6. W czwartek wypada Uroczystość Bożego Ciała – jest to święto obowiązkowe. Msze św. odprawiane będą jak w niedzielę – z tym wyjątkiem, że nie będzie Mszy św. o godz. 10.oo  w starym kościele, a Msza św. o godz. 12.oo będzie w nowym kościele po zakończeniu procesji. Po Mszy św. o godz. 9.3o wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami naszego miasta do czterech ołtarzy polowych, trasą jak w ostatnich latach.
7. O wykonanie ołtarzy polowych prosimy: Samorząd Gminny, Chór Parafialny, Samorząd Powiatowy wraz z Urzędem Skarbowym oraz Cech Rzemiosł Różnych. O udział w procesji prosimy: dzieci sypiące kwiaty, dzieci II klasy w strojach komunijnych, Straż Pożarną, Orkiestrę, Cech Rzemiosł Różnych, Poczty Sztandarowe Stowarzyszeń, Organizacji i Instytucji. Powiatową Komendę Policji prosimy o zabezpieczenia trasy procesji. Mieszkańców domów przy trasie prosimy o dekorację ścian i okien emblematami religijnymi. Wszystkich wiernych prosimy o jak najliczniejszy i pobożny udział w procesji. Przypominamy również, że w Boże Ciało nie wystarczy brać udział w procesji – lecz należy również uczestniczyć we Mszy św.
8. Próba dziewczynek sypiących kwiaty będzie w poniedziałek o godz. 17.oo.
9. Spowiedź przed uroczystością Bożego Ciała będzie we wtorek i środę od godz. 17.oo.
10. Polecamy dzisiejszego „Gościa Niedzielnego”, który między innymi pisze o Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Będzie to wydarzenie historyczne. Warto, by rodzice zachęcili swoje dorastające dzieci do udziału w nich. Obawy o bezpieczeństwo uczestników są przesadzone.
11. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Stanisława Wójcik z ul. Legionistów. Polećmy ją miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.