Niedziela Chrztu Pańskiego – 13 stycznia 2019 r.

 1. Niedziela Chrztu Pańskiego, którą dzisiaj przeżywamy kończy okres Narodzenia Pańskiego. W dzisiejszą Uroczystość wspominamy również swój własny chrzest, przez który zostaliśmy włączeni we wspólnotę życia z Bogiem, stając się dziećmi Bożymi i członkami Kościoła. Dziękując Bogu za dar chrztu świętego zapytajmy, jak realizujemy przyrzeczenia chrzcielne, czy podejmujemy wysiłek, by stawania się dojrzałymi uczniami Jezusa. Od jutra w liturgii rozpoczyna się okres zwykły w ciągu roku.
 2. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone na organy piszczałkowe w ubiegłą i dzisiejszą niedzielę. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 3. We wtorek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego a w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.3o. Godzina Miłosierdzia w piątek o 15.oo. Zachęcamy do składania pisemnych podziękowań i próśb.
 4. Spotkanie opłatkowe dla nauczycieli oraz wszystkich Grup Parafialnych będzie w 27 stycznia po Mszy św. o godz. 16.oo.
 5. Katechizacja przedmałżeńska odbędzie się w dniach 1 do 3 lutego. Zainteresowani mogą zapisywać się parami w kancelarii parafialnej.
 6. W piątek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 7. W przyszłą niedzielę tj. 20 stycznia  podczas Mszy św. będziemy gościć ks. Piotra Kluza misjonarza pracującego w Kazachstanie. Prosimy o wsparcie ofiarami do puszek dzieł misyjnych jakie prowadzi na misjach. Za życzliwość i każdą najmniejszą ofiarę już dzisiaj składajmy serdeczne Bóg zapłać!
 8. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej, którą można nabyć przed kościołem. Dziś w „Gościu” o tym dlaczego chrzest jest najważniejszym i najwspanialszym sakramentem. Do „Gościa” dołączona jest modlitwa męża za żonę.
 9. W kiosku przy kościele oraz na stoliku z prasą są do nabycia książki, modlitewniki dla chorych oraz płyta DVD z pięknym filmem pt. „Czekając na motyle”. Gorąco polecamy.
 10.  W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Marek Woźniak z ul. Zazamcze, śp. Małgorzata Bogumił z ul. Oleśnickiej, śp. Anna Strykowska z ul. Brata Alberta Chmielowskiego, śp. Adela Taraska z ul. Gruszowskiej. Polećmy zmarłych miłosiernemu Bogu. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.
 11.  Dąbrowskie Liceum Ogólnokształcące zaprasza młodzież gimnazjalną i uczniów ósmych klas szkół podstawowych na „Ferie z I LO”. Bogaty i szczegółowy program tych dni podany  jest na tablicy ogłoszeń.
 12.  Porządek kolędy w załączniku.