Ogłoszenia

17 niedziela zwykła – 24 lipca 2016 r.

1. Dziś po każdej Mszy św. odbywa się poświęcenie pojazdów. Z tej okazji, odpowiadając na apel MIVA Polska, która troszczy się o zakup samochodów dla misjonarzy składamy ofiary na ten cel – jeden grosz za szczęśliwie przejechany kilometr w minionym roku. (tj. 100 zł za 10 tys. przejechanych km). Ofiary można składać do puszek wystawionych przed kościołem, są tam również okazałe breloczki i obrazki z modlitwą do św. Krzysztofa.
2. Oczekujemy na przyjazd do naszej Ojczyzny Ojca Świętego Franciszka. Ceremonia powitania odbędzie się w środę o godz. 16.oo. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w to niezwykłe wydarzenie i udział w tym pielgrzymowaniu. W zakrystii można jeszcze otrzymać bezpłatne karty wstępu na czuwanie modlitewne z Franciszkiem w Brzegach i Mszę św. kończącą ŚDM.  
3. Od piątku gościmy w naszej parafii grupę 120 pielgrzymów, którzy przyjechali do nas z okazji Światowych Dni Młodzieży z Francji. Będą uczestniczyli w Mszy św. o godz. 11.oo. Natomiast z okazji ŚDM serdecznie i gorąco zapraszamy wszystkich parafian do wzięcia udziału w koncercie ewangelizacyjnym, który po południu odbędzie się na parafialnym ośrodku sportowym. Rozpoczęcie o godz. 16.oo. W programie przygotowaliśmy bloki muzyczne, zabawy i tańce dla dzieci. Szczególnie serdecznie zapraszamy wszystkich na godz. 18.3o, wtedy nasi Goście z Francji przedstawią spektakl przygotowany specjalnie dla naszej parafii z okazji ŚDM, by przybliżyć nam bogatą historię Kościoła Francuskiego, który wydał wielu niezwykłych świętych. Następnie będzie uwielbienie Jezusa i adoracja Eucharystyczna do godz. 21.oo.
4. Wszystkich, którzy przyjdą na koncert chcemy ugościć darmowym posiłkiem. Jest przygotowany grill, bigos, chłopskie jadło, ciasto, napoje. Każde dziecko otrzyma lody i napój.
5. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach nowenny do Miłosierdzia Bożego we wtorek o godz. 17.3o oraz do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.3o, oraz Godziny Miłosierdzia w piątek o godz. 15.oo.
6. Liturgiczne wspomnienia tego tygodnia:
Poniedziałek – św. Jakuba Apostoła
Wtorek– św. Joachima i Anny
Czwartek – św. Anny
7. W kancelarii parafialnej można się zapisywać na PPT na Jasną Górę.
8. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” o rozpoczynających się Dniach Młodzieży, które już się dzieją i które będzie śledził cały świat. Na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania do „Gościa” dołączony jest plakat z Pap. Franciszkiem. Można nim przyozdobić okno.
9. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Mateusz Dudek. Polećmy go miłosiernemu Bogu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”.