Ogłoszenia

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 24.05. 2015 r.
 1. W dzisiejszą niedzielę Kościół świętuje żywą pamiątkę Zesłania Ducha Świętego na Apostołów. Dziś kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt. W tym dniu wypada święto NMP Matki Kościoła. Porządek nabożeństw półświąteczny, tzn. Msze św. w nowym kościele o godz. 6.oo, 8.oo, 9.3o, po południu o godz. 16.oo i 18.oo, w starym kościele Msza św. o godz. 7.oo, w Hospicjum o godz. 14.oo.
 3. Dziś i jutro odpust w Odporyszowie.
 4. Dziś pamiętając o naszym moralnym obywatelskim obowiązku oddania swojego głosu w wyborach, modlimy się za naszą umiłowaną Ojczyznę, o mądrość dla Polaków, o dobry wybór i o dobrą zmianę dla Polski.
 5. We wtorek na Mszę św. wieczorną o godz. 18.oo zapraszamy dzieci, które adorują w wieczystej adoracji wraz z rodzicami. Po Mszy będzie spotkanie w auli w sprawie propozycji wakacyjnej dla dzieci, które najbardziej solidnie adorują Pana Jezusa.
 6. W czwartek przypada święto Chrystusa Najwyższego Kapłana.
 7. W najbliższą sobotę w katedrze tarnowskiej święcenia prezbiteratu otrzyma nasz rodak diakon Paweł Dąbrowa wraz z nim również diakon Krzysztof Kutek, który odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską. Polecajmy ich w szczerej modlitwie Jezusowi Najwyższemu Kapłanowi, by uformował ich na wzór swojego Serca oddanego we wszystkim dobru dusz ludzkich. Księdza prymicjanta będziemy witać na granicy parafii przy ul. Piłsudskiego w sobotę o godz. 17.oo. a w świątyni parafialnej przed godziną 17.3o. Następnie ks. Prymicjanta odprawi nabożeństwo majowe. Msza św. prymicyjna będzie w niedzielę o godz. 11.oo.
 8. W najbliższą niedzielę w ramach obchodzonego Dnia Strażaka o godz. 14.oo będzie Msza św. w intencji Ochotniczych Straży Pożarnych z naszego powiatu połączona z poświęceniem i nadaniem sztandaru dla Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Z tej okazji przy Centrum Handlowym Dąbrowiak przygotowane będą atrakcje dla dzieci i dorosłych.
 9. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Składka do puszek będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 10. Zamierzamy zorganizować kolejny Parafialny Piknik Rodzin w dniu 21 czerwca br. Przygotowujemy dobrą zabawę i wiele atrakcji zwłaszcza dla dzieci. Liczymy, że włączycie się w to wspólne parafialne wydarzenie. Jak co roku zwrócimy się właścicieli firm i sklepów o pomoc w zorganizowaniu fantów. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc.
 11. Wspólnota „Mocni w Duchu” organizuje pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 6-11 lipca. Koszt 1000 zł. Bliższe informacje w czwartek po Mszach św. w salce Odnowy w Duchu Świętym oraz na tablicy ogłoszeń.
 12. Wychodząc z kościoła starajmy się nabywać czasopisma religijne. Jest nowy numer Żyjmy Ewangelią w którym znajdziemy między innymi opisaną historię budowy nowego kościoła i wspomnienia parafian z tego okresu, relacje z ostatnich wydarzeń i aktualne informacje duszpasterskie, nadto program wizytacji kanonicznej w naszej parafii, oraz zdjęcia z I Komunii św. Do „Gościa Niedzielnego” dołączony jest obrazek z modlitwą do św. Rity.