Ogłoszenia

18 niedziela zwykła – 02 sierpnia 2015 r.
 

 1. Dziś można zyskać odpust zupełny zwany odpustem „Porcjunkuli”. W tym celu należy nawiedzić kościół parafialny, odmówić w nim modlitwę „Ojcze nasz” i „Wierzę”, należy też spełnić warunki zwykłe tj. być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię eucharystyczną oraz pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.
 2. W środę 5 sierpnia br. Dąbrowa Tarnowska uczci załogę samolotu Halifaxa zestrzelonego przez Niemców nad Dąbrową Tarnowską w nocy z 4 na 5 sierpnia 1944 roku. Z tej okazji w Ośrodku Spotkania Kultur zostanie otwarta okolicznościowa wystawa przygotowana przez Muzeum Powstania Warszawskiego i Ambasadę Kanady w Polsce. Otwarcie wystawy zaplanowano na godz. 16:00. Natomiast o godz. 17.oo odbędzie się apel poległych pod pomnikiem lotników na cmentarzu parafialnym. Z okazji tych uroczystości nasze miasto gościć będzie przedstawiciela Ambasady Kanady w Polsce. Serdecznie zapraszamy.
 3. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej dziś o godz. 17.oo.
 4. Liturgiczne wspomnienia najbliższego tygodnia:

Wtorek – św. Jana Vianneya, patrona proboszczów

Sobota – św. Dominika, prezbitera

 1. W czwartek będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego. Program odpustu tygodniowego w bazylice sądeckiej podany jest na tablicy ogłoszeń.
 2. Spowiedź przed I Piątkiem:

Dla dzieci ze szkół podstawowych – w środę od godz. 17.oo

Dla młodzieży z gimnazjum i szkół średnich – w czwartek od godz. 17.oo

 1. W czwartek po Mszy św. wieczorowej błogosławieństwo kapłańskie wiernych.
 2. W I Piątek Msze św. będą o godz. 6.oo, 7oo, 16.oo dla dzieci i 18.oo. W godzinach przedpołudniowych udamy się do chorych z Komunią św. Prosimy o zgłoszenia tych, którzy w ostatnim okresie zaniemogli.
 3. Od 6 sierpnia rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Wniebowzięcia NMP, która będzie odprawiana codziennie o godz. 17.3o (we wtorek i środę o godz. 17.15)
 4. W kancelarii parafialnej można się zapisywać na PPT na Jasną Górę. Spotkanie przed pielgrzymkowe, na którym będzie również możliwość zapisania się na pielgrzymkę odbędzie się w niedzielę 9 sierpnia o godz. 19.oo w Domu Parafialnym.
 5. Organizowany jest wyjazd do Oświęcimia z okazji 73 rocznicy męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana. Zapisy w kiosku i sklepie Jutrzenka do 10 sierpnia.
 6. W niedzielę za tydzień składka na tacę przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski im. Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 7. Również w przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. misjonarza Janusza Burzawę, sercanina, który od wielu lat pracuje na Filipinach. Będziemy mogli wesprzeć go ofiarą do puszek.
 8. Wychodząc z kościoła starajmy się nabywać czasopisma religijne. Dziś w „Gościu Niedzielnym” między innymi relacja z uroczystości jubileuszowych w naszej parafii.
 9. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: śp. Henryka Płaneta z oś. Westerplatte, (pogrzeb dziś o 19.oo). Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.