XI Niedziela Zwykła – 18.06.2017r.

 1. Dziękujemy za ofiary składane dziś na składkę inwestycyjną. Dziękujemy pewnej rodzinie pragnącej zachować anonimowość za fundację żyrandola przy kaplicy Matki Bożej Szkaplerznej. Bóg zapłać.
 2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna odbywa się po Mszy św. wieczornej o godz. 18.oo. W czasie procesji modlimy się śpiewem litanii do Serca Bożego.
 3. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O godz. 16.3o będzie nabożeństwo dla najmłodszych dzieci i ich błogosławieństwo. Błogosławieństwo dzieci przedszkolnych i szkolnych oraz poświęcenie wianków będzie po Mszy św. o godz. 18.oo.
 4. W piątek wypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest równocześnie Dniem Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Po Mszy św. o godz. 18.oo będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 5. W piątek będziemy przeżywać uroczystość odpustową w kaplicy w Oleśnicy. W tym roku związana jest ona z 600 leciem istnienia Oleśnicy. Obchody tej Rocznicy będą kontynuowane w lipcu. Msza odpustowa o godz. 18.oo. Uroczystość znosi post piątkowy.
 6. W piątek zakończenie roku szkolnego dla młodzieży szkół średnich o godz. 7.oo, dla młodzieży z Gimnazjum o godz. 8.oo, dla dzieci o godz. 9.oo. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w czwartek od godz. 17.oo. W piątek w czasie Mszy na zakończenie nie będzie możliwości spowiedzi.
 7. W sobotę 24 czerwca przeżywać będziemy uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
 1. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich parafian na koncert ewangelizacyjny, który odbędzie się na parafialnym ośrodku sportowym z okazji rocznicy Światowych Dni Młodzieży. Rozpoczęcie o godz. 16.oo. W programie przygotowaliśmy bloki muzyczne, zabawy i tańce dla dzieci. Szczególnie serdecznie zapraszamy na godz. 18.oo na koncert Ewangelizacyjny, który zakończy się uwielbieniem Jezusa i adoracją Eucharystyczną o godz. 21.oo.
 2. Wszystkich, którzy przyjdą na koncert chcemy ugościć darmowym posiłkiem. Będzie przygotowany grill, bigos, chłopskie jadło, ciasto, napoje. W związku z tym zwracamy się z prośbą o pomoc do osób, które chciałby w jakikolwiek sposób wesprzeć te sprawę. Róże oraz rodziców ministrantów prosimy o upieczenie ciasta.
 3. Spotkanie osób z Akcji Katolickiej oraz ze stowarzyszeń parafialnych, które co roku włączają się w przygotowanie pikniku zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 4. W przyszłą niedzielę na sumie będzie miało miejsce uroczyste przyjęcie Medalu i odnowienie zobowiązań przez Wincentyńską Młodzież Maryjną.
 5. W dniu 2 lipca organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę w roku Jubileuszu 300 lecia koronacji Cudownego Obrazu. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania nauczycieli, rodziny i wszystkich chętnych. Zapisy w kiosku parafialnym.
 6. W „Gościu Niedzielnym” polecamy tekst o migracji ze wschodu. W Polsce przebywa i pracuje około miliona  Ukraińców oraz jeszcze raz o przesłaniu z Fatimy, które kwestię zbawienia stawia na ostrzu noża.
 7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Roman Kiełbania z oś. Westerplatte, śp. Antonina Świerczek z ul. Gruszowskiej, śp. Jerzy Jelski z ul. Piłsudskiego. Polećmy ich miłosiernemu Bogu – dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
 8. Ogłoszenie poza duszpasterskie:

■ Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej serdecznie zaprasza na spotkanie w sprawie możliwości uzyskania dofinansowania na montaż w gospodarstwach domowych kolektorów słonecznych, pomp ciepła i ogniw fotowoltaicznych 22 czerwca o godz. 18.oo w Sali kina Sokół.

■ Informacje o badaniach w kierunku osteoporozy są podane na tablicy ogłoszeń.