Ogłoszenia

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 29. 03. 2015 r.

 1. Dziś o godz. 11.oo będzie poświęcenie palm a po sumie rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą palmę. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się wykonania palm oraz fundatorom nagród.
 2. Wyrażamy serdeczne podziękowania za ofiary składane dziś na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 3. Możliwość spowiedzie będzie we wtorek od godz. 14.oo do godz. 18.00. Drugi dzień spowiedzi w środę od 8.3o do 12.oo i po południu od 14.oo do 19.30 z przerwami jak przez inne lata. Mamy możliwość skorzystania z posługi 30 księży przez półtora dnia. Apelujemy, aby nie odkładać spowiedzi na czas późniejszy.
 4. We wtorek o godz. 18.3o w Domu Katechetycznym będzie konferencja dla rodziców i chrzestnych. Chrzest będzie w Poniedziałek Wielkanocy na Mszy o godz. 11.oo.
 5. Z racji prac związanych z przygotowaniem ciemnicy i grobu Pańskiego adoracja wieczysta w poniedziałek i wtorek będzie w głównym ołtarzu.
 6. Godzina Miłosierdzia w poniedziałek, wtorek i środę będzie w starym kościele o godz. 15.oo.
 7. Zbiórka dla wszystkich aspirantów, ministrantów i lektorów połączona z próbą asyst przed Triduum będzie w czwartek o godz. 9.00. Obecność obowiązkowa.
 8. Do chorych udamy się w Wielki Piątek przed południem, zarówno do odwiedzanych z racji I piątku jak i do chorych zgłaszanych dodatkowo na święta. Tych chorych można zgłaszać w kancelarii parafialnej.
 9. Przed nami szczególne dni Wielkiego Tygodnia.

 

WIELKI CZWARTEK – pamiątka Ostatniej Wieczerzy, ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. o godz. 18-tej a po niej przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godz. 24.oo.

WIELKI PIĄTEK –  pamiątka Męki i Śmierci Krzyżowej naszego Zbawiciela. Od godz. 6.oo do 9.oo adoracja prywatna Pana Jezusa w ciemnicy. O godz. 9.oo Droga Krzyżowa i adoracja dzieci szkolnych. Od godz. 10.oo będzie adoracja wiernych z poszczególnych rejonów parafii – tak jak w czasie 40-to godzinnego nabożeństwa. Porządek adoracji podany jest na tablicy ogłoszeń; prosimy, by przez pierwsze pół godziny adoracja była prowadzona a przez drugie pół godziny – adoracja w ciszy. O godz. 17.3o Droga Krzyżowa, a o godz. 18.oo rozpoczną się ceremonie liturgiczne Wielkiego Piątku. Adoracja Pana Jezusa do godz. 24.oo. Od 21 do 22 adorację prowadzi młodzież a od 22 do 23 Akcja Katolicka.

W Wielki Piątek obowiązuje Post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Ofiary złożone z okazji adoracji krzyża – przeznaczone są na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.

WIELKA SOBOTA. Adoracja jak w Wielki Piątek. O godz. 10.3o adoracja dla dzieci z Ochronki. Od godz. 10.oo do 15.oo i tylko w nowym kościele będzie poświęcenie pokarmów oraz wody, którą zabieramy do naszych domów. W Oleśnicy poświęcenie pokarmów będzie o godz. 13-tej. O godz. 20.oo rozpoczynają się Obrzędy Liturgiczne Wigilii Paschalnej, które zakończy procesja rezurekcyjna. Do udziału w tej pięknej liturgii zapraszamy wszystkich Parafian oraz poczty sztandarowe. Członków Ochotniczej Straży Pożarnej, jak również członków Strzelca Dąbrowskiego, prosimy o honorową straż przy Bożym Grobie.

WIELKA NIEDZIELA – pamiątka Zmartwychwstania Pana Jezusa. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie procesji o godz. 6.oo.

 1. Od Wielkiego Poniedziałku możemy składać art. żywnościowe dla ubogich rodzin do koszy znajdujących się w kościele za ławkami. Możemy też składać ofiary pieniężne do skarbon św. Antoniego. Prosimy wiernych o przybranie krzyży przydrożnych z racji zbliżającego się Wielkiego Piątku.
 2. Dziś w „Gościu Niedzielnym” głośny film „Pasja” – historia cierpienia i miłości Jezusa według objawień bł. Katarzyny Emmerich.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: Krystyna Surowiec zam. ul. Warszawska, Maria Błachaniec której pogrzeb w poniedziałek o 13.00, Maria Wałaszek zamieszkała Oleśnica pogrzeb we wtorek o godz.13.00. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

PROGRAM ADORACJI

W WIELKI PIĄTEK i SOBOTĘ

 

 • godz. 10.oo – Oś. Westerplatte
 • godz. 11.oo – Oleśnica
 • godz. 12.oo – Gruszów Mały
 • godz. 13.oo – Bagienica
 • godz. 14.oo – Ruda – Zazamcze
 • godz. 15.oo – Centrum Dąbrowy
  i Podkościele
 • godz. 16.oo – Oś. Kościuszki
 • godz. 17.oo – Oś. Domków

Jednorodzinnych

 

Adoracje przez pierwsze pół godziny prowadzą Zelatorzy i Zelatorki Żywego Różańca, następnie adoracja w ciszy.

 

Uwaga: O godz. 15.oo w ramach adoracji Godzina Miłosierdzia!