15 Niedziela Zwykła 15 VII 2018 r.

 1. Dziś ofiarami do puszek możemy wesprzeć wielodzietną rodzinę z Luszowic, która w pożarze domu straciła cały dorobek życia. Polecamy Waszej ofiarności tę sprawę.

 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

 • Poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

 • Środa – św. Szymona z Lipnicy

 1. Spotkanie modlitewne Grupy św. Ojca Pio będzie w poniedziałek o godz. 19.oo.

 2. Możliwość spowiedzi przed odpustem w sobotę od godz. 17.00.

 3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci NMP Szkaplerznej. Uroczystej sumie o godzinie 11.00 przewodniczył będzie ks. prałat Bogdan Węgrzyn. Zapraszamy na tę Mszę św. poczty sztandarowe, dzieci pierwszokomunijne, dziewczynki sypiące kwiaty i chłopców dzwoniących.

 4. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie można zapisać się do Szkaplerza Św.

 5. Z racji odpustu w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godzinie 12.oo w starym kościele.

 6. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Dziś mamy przede wszystkim nowy nr „Żyjmy Ewangelią” w którym znajdziemy historię szkaplerza, rozważania o prymacie Boga, o tym jak świętować niedzielę, nadto polecamy artykuł: Europa, początek apokalipsy. W numerze znajdziemy też kontynuację cyklu pt. Ojcowie niepodległości, wiadomości duszpasterskie i kronikę zdjęciową z bierzmowania, prymicji i Bożego Ciała.

 7. Dziękujemy p. Krzysztofowi Krupa za przekazane pieczarki na posiłek dla pielgrzymów.

 8. Została znaleziona pewna kwota pieniędzy, informacja w zakrystii.

 9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: śp. Stanisław Chmura z ul. Piłsudskiego. Polecajmy go miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.