Ogłoszenia

21 niedziela zwykła – 21 sierpnia 2016 r.

1. Dziękujemy za ofiary dzisiaj składane na składkę inwestycyjną przeznaczone na remont dachu na kościele parafialnym. Bóg zapłać wszystkim dobrodziejom.
2.  W liturgii tygodnia:
W poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.
W środę – św. Bartłomieja Apostoła.
W piątek  – uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.
W sobotę –  wspomnienie św. Moniki.
3. Nowenna do Miłosierdzia Bożego we wtorek o godz. 17.3o, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.3o. Godzina Miłosierdzia w piątek o 15.oo.
4. W uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej na każdej mszy św. będzie miał miejsce akt oddania Maryi naszej Ojczyzny i parafii z racji 1050 rocznicy Chrztu Polski.
5. Z braku wystarczającej liczby uczestników pielgrzymka do Włoch w październiku zostaje odwołana.
6. Składamy serdeczne podziękowania Państwu Feliksowi i Bronisławie Bochenkom za ofiarowanie owoców a piekarni GSU-u za ofiarowanie drożdżówek dla grupy dąbrowskiej pielgrzymów PPT na Jasną Górę.
7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Polecamy „Gościa Niedzielnego”, który między innymi zastanawia się dlaczego stosunkowo mało polskiej młodzieży wzięło udział w ŚDM.
8. Na stoliku przy wieczystej adoracji można złożyć podpis pod projektem ustawy o ochronie życia nienarodzonych. Poprzyjmy tę ważną sprawę!
9.  Ogłoszenie poza duszpasterskie: Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski i Burmistrz D.T. Krzysztof Kaczmarski zapraszają mieszkańców do udziału w „Święcie Powiśla Dąbrowskiego” – Dożynki Powiatowe i Targi Gospodarcze, które odbędą się w dniu 28 sierpnia br. O godz. 12.oo w nowym kościele będzie odprawiona Msza św. dziękczynna za szczęśliwe zbiory, a po niej na parkingu przy „Dąbrowiaku” odbędzie się dalsza część Święta Powiśla. Organizatorzy zapraszają na prezentacje wieńców, Piknik Wieprzowy, stoiska wystawowe promujące przedsiębiorczość, występy zespołów muzyczno-tanecznych, atrakcje dla dzieci. Imprezę zakończy występ zespołu „Feel” oraz pokaz sztucznych ogni. Dzień wcześniej tj. w najbliższą sobotę przy „Dąbrowiaku” odbędzie się IX Spotkanie Kultur od godz. 17.oo.
10. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Antoni Pieczonka, śp. Roman Minorczyk z oś. Westerplatte, śp. Maria Myca z ul. Zazamcze (pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.oo). Polećmy ich miłosiernemu Bogu. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.