33 Niedziela Zwykła 18 Listopada 2018 r.

 1. Dziś kończmy Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w jego programie. Szczególne podziękowania składamy ks. Markowi Zemburze za przygotowanie i czuwanie nad realizacją programu Tygodnia. Na zakończenie Tygodnia zapraszamy dzisiaj do obejrzenia pięknej patriotycznej inscenizacji w wykonaniu dzieci z Ochronki o godz. 10.4o.
 2. Dziś po Mszach świętych w nowym kościele o godz. 6.00, 8.00 i 11.00 oraz w starym kościele po każdej mszy świętej odbędzie się krótkie wystąpienie p. dr hab. Tomasza Orlowa z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, który przybliży tematykę budowy organów piszczałkowych i ich znaczenia w wymiarze religijnym i kulturowym. Zapraszamy również na koncert i prezentację możliwości historycznych organów w kościele pw. Wszystkich Świętych, która odbędzie się dziś o godz. 13.00.
 3. Członkowie Komitetu Budowy Organów Piszczałkowych podjęli jednogłośną decyzję o ich budowie. Gotowość wsparcia tej inwestycji zadeklarowało 1510 rodzin naszej parafii, poprzez wzięcie 2215 cegiełek na ten cel. Jak na realia naszej parafii jest to deklaracja zachęcająca do podjęcia tej inwestycji. Termin realizacji jest przewidziany na 4 lata. Ofiary na ten cel w podpisanych kopertach można będzie składać w pierwsze niedziele każdego miesiąca zaczynając od pierwszej niedzieli grudnia. O postępach inwestycji będziemy informować na bieżąco.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.3o. Różaniec za zmarłych wypominanych codziennie o godz. 17.3o. Godzina Miłosierdzia w piątek o 15.oo.
 5. Spotkanie lektorów w środę po Mszy św. wieczornej.
 6. Pilne i ważne spotkanie rodziców młodzieży klas ósmych, których próbujemy przygotować do bierzmowania będzie w czwartek po Mszy św. o godz. 18.oo.
 7. Rodziny, które w ostatnim miesiącu przyjmowały obraz i relikwie św. Jana Pawła II w swoich domach zapraszamy na Mszę św. w ich intencji w czwartek o godz. 18.oo. Taka Msza św. będzie odprawiana 22 dnia każdego miesiąca a w jej trakcie chętne rodziny mogą złożyć ofiarę na relikwiarz i obraz św. Jana Pawła II.
 8. Z okazji przypadającego w najbliższy czwartek wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki i śpiewu kościelnego składamy podziękowania za służbę na rzecz piękna liturgii panom organistom, chórowi parafialnemu, chórowi młodzieżowemu, kantorom, młodzieżowym i dziecięcym zespołom muzycznym. Za wszystkich posługujących muzyką i śpiewem w liturgii będziemy się modlić w czasie Mszy św. w najbliższy czwartek o godz. 18.oo.
 9. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z trzecich klas Gimnazjum w piątek o godz. 18.3o.
 10. Od jutra będziemy prowadzić pracę przy instalacji ogrzewania kaplicy cmentarnej. Informujemy również, że ze względu na powtarzające się od wielu miesięcy wyjątkowo bulwersujące akty wandalizmu toaleta przy kaplicy cmentarnej będzie otwierana jedynie na czas nabożeństw żałobnych.
 11. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś w „Gościu Niedzielnym” o tym jak czytanie dzieciom wpływa na ich przyszłość.
 13. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Janina Barnaś. (pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.oo). Polećmy ją miłosiernemu Bogu. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie”.