XXXIII Niedziela Zwykła- 17 listopada 2019 r.

1. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.3o. Różaniec za zmarłych wypominanych codziennie o godz. 17.3o. Godzina Miłosierdzia w piątek o 15.oo.
2. Zapraszamy na kolejny wykład ks. prof. Tadeusza Pabjana na temat „Stworzenie a początek wszechświata: pomiędzy kosmologią a teologią” w środę o godz. 18.45 w auli domu parafialnego.
3. Zapraszamy Rodziny do przyjęcia obrazu i relikwii św. Jana Pawła II w swoich domach. Zapisy w kancelarii parafialnej.
4. Z okazji przypadającego w najbliższy piątek wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki i śpiewu kościelnego składamy podziękowania za służbę na rzecz piękna liturgii panom organistom, chórowi parafialnemu, który prawie przez czterdzieści lat wielbił Boga i uświetniał uroczystości parafialne, chórowi młodzieżowemu, kantorom, młodzieżowym i dziecięcym zespołom muzycznym. Za wszystkich posługujących muzyką i śpiewem w liturgii będziemy się modlić w czasie Mszy św. w najbliższy piątek o godz. 18.oo.
5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas ósmych w ramach programu „Młodzi na progu”, będzie w piątek o godz. 18.oo w auli domu parafialnego. Prosimy, by młodzież przyniosła Pismo św.
6. W najbliższą sobotę o godz. 11.oo w naszym kościele parafialnym odbędzie się obrzęd przyjęcia 36 chłopców z całego dekanatu do posługi lektora. Z naszej parafii 13 chłopców przyjmie tę posługę. Na tę uroczystość serdecznie zapraszamy rodziców i krewnych kandydatów.
7. W najbliższą niedzielę po Mszach św. w nowym kościele młodzież z naszej parafii będzie rozprowadzać wieńce adwentowe z modlitwą na adwent. To bardzo piękna inicjatywa naszej młodzieży. Doceńmy wysiłek naszej młodzieży i zakupmy wieniec adwentowy, aby zdobił stoły w naszych domach i w ten sposób wspomóżmy naszą młodzież. Gorąco polecamy.
8. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Marka Rostkowskiego pracującego we Lwowie na Ukrainie. Po Mszy św. ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć jego działalność duszpasterską.
10. Rekolekcje adwentowe w tym roku odbędą się od 1 grudnia, czyli od pierwszej niedzieli adwentu a będzie je prowadził znany biblista ks. prof. Waldemar Rakocy. Już dziś zapraszamy wszystkich do udziału.
11. W niedzielę Świętej Rodziny, która w tym roku wypada 29 grudnia, będziemy świętować jubileusze małżeńskie. Zwyczajem lat ubiegłych małżonkom obchodzącym złoty jubileusz, czyli 50 – lecia małżeństwa chcemy przekazać specjalne błogosławieństwo. Nie chcemy jednak tego nikomu narzucać. W ubiegłym roku to pamiątkowe błogosławieństwo odebrało tylko połowa Jubilatów. Dlatego też prosimy tegorocznych małżonków Jubilatów, czy też ich dzieci, by zgłosiły udział w Mszy dla Jubilatów w kancelarii parafialnej do 15 grudnia. Dotyczy to tylko małżonków świętujących w tym roku 50 lecie małżeństwa.
12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza nowy numer „Żyjmy Ewangelią”, oraz „Gościa Niedzielnego”, w którym znajdziemy wywiad z Abby Johanson, która pracowała w klinice aborcyjnej, a teraz jest działaczką pro-life. Na podstawie jej doświadczeń zrealizowano film „Nieplanowane”, który każdy z nas powinien obejrzeć.
13. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Zofia Świątek z oś. Westerplatte. Polećmy ją miłosiernemu Bogu. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie”.