Ogłoszenia

29 Niedziela  Zwykła – Niedziela Misyjna 19 października  2014 r r.

 1. Trwają Misje Święte. W programie, który otrzymała każda rodzina zwracamy uwagę na szczególnie ważne momenty: jutro czas przebłagania za grzechy w czasie Mszy św. i nabożeństw błagalnych o godz. 6.3o, 8.oo i 18.oo. W duchu przebłagania przeżyjmy Drogę Krzyżową ulicami miasta od godz. 19.oo. We wtorek dzień spowiedzi – najważniejszy etap na drodze misyjnej. Spowiedź od 8.3o do 18.oo z przerwami jak pod poprzednie lata. W środę dzień rodziny i odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz odwiedziny chorych, których nie odwiedzają kapłani na I piątki. Chorych należy zgłaszać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. W czwartek zakończenie misji. Centralne nabożeństwo z modlitwami przy krzyżu misyjnym, kończące misje będzie o godz. 18.oo. W środę i czwartek na Mszach św. będziemy mogli złożyć ofiary jako dar wdzięczności za posługę o. Misjonarza.
 2. W piątek przywitamy obraz Jezusa Miłosiernego i relikwie św. S. Faustyny i św. Jana Pawła II. Nabożeństwo czuwania przed powitaniem Obrazu rozpocznie się o godz. 16.oo. Następnie Msza św. na rozpoczęcie Peregrynacji pod przewodnictwem bpa Jan Piotrowskiego o godz. 17.oo. O godz. 21.3o Msza św. koncelebrowana przez Księży Rodaków. O 23.oo czuwanie młodzieży a od północy czuwanie wiernych z rejonów parafii, wg następującego porządku:

● godz. 00.oo – Oleśnica i Gruszów Mały

● godz. 01.oo – Oś. Westerplatte

● godz. 02.oo – Bagienica

● godz. 03.oo – Ruda – Zazamcze

● godz. 04.oo – Centrum Dąbrowy i Podkościele

● godz. 05.oo – Oś. Kościuszki i wiernych z Os. Domków Jednorodzinnych

 1. W sobotę Msza św. przed obrazem Jezusa Miłosiernego o godz. 6.oo, 8.oo, 9.3o (dla chorych). Szczegółowy program podany jest na zaproszeniach. Składka na tacę w piątek o 17.oo będzie przeznaczona na Sanktuarium Miłosierdzia w Łagiewnikach a sobotę na koszty pelegrynacji. Chcemy, aby materialną pamiątką historycznego dnia Nawiedzenia była kamienna tablica z wyrytym aktem oddania świata Miłosierdziu Bożemu umieszczona w kaplicy adoracji wieczystej. Swoimi ofiarami możemy się wszyscy włączyć w fundację tej tablicy.
 2. W sobotę z racji peregrynacji nie będzie Mszy św. wieczornej i nabożeństwa różańcowego w nowym kościele. Natomiast w starym kościele w sobotę różaniec o godz. 17.3o a o 18.oo msza św. wieczorna.
 3. W środę wypada święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.
 4. W sobotę wypada w naszej diecezji liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.
 5. Próba asysty przed Peregrynacją dla ministrantów i lektorów będzie w czwartek o godz. 16.oo.
 6. W kancelarii parafialnej można składać wypominki roczne lub listopadowe. Prosimy o czytelny zapis imion i nazwisk oraz o zaznaczenie o jakie wypominki chodzi: roczne czy listopadowe.
 7. W przyszłą niedzielę odpust w kościele ku czci Wszystkich Świętych. Suma odpustowa o godz. 11.3o; będzie jej przewodniczył ks. Infułat Adam Kokoszka. Z racji odpustu w przyszłą niedzielę nie będzie  Mszy św. o godz. 11.oo w nowym kościele i o 12.oo w starym kościele.
 8. Dziękujemy p. Radosławowi Pyrczowi za przywiezienie owoców z Tarnowa jako dar dla ubogich rodzin.
 9. Wychodząc z kościoła zabierzmy czasopisma religijne. Dziś mamy nowy nr „Żyjmy Ewangelią”. Polecamy bardzo aktualne teksty o miłosierdziu Boga, o pomocy duszom czyśćcowym oraz o rodzinie Bogiem silnej. Numer jest bogato ilustrowany zdjęciami z ostatnich wydarzeń. Polecamy „Gościa Niedzielnego”, a w nim o wielkiej popularności Nowenny Pompejańskiej i o tym jak ją odmawiać. Nie przechodźmy obojętnie obok z stolika z prasą katolicką.