25 NIEDZIELA ZWYKŁA 23. 09. 2018 r.

 1. Spotkanie Akcji Katolickiej będzie we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 2. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami będzie w czwartek 27 września o godz. 18.oo. Obecność obowiązkowa. 
 3. W przyszłą  niedzielę rozpoczniemy rozprowadzanie cegiełek na budowę organów piszczałkowych w naszym kościele parafialnym. Cegiełka jest deklaracją wsparcia tej inwestycji. Na stronie tytułowej będzie umieszczony prospekt organowy a na odwrocie tekst: Drodzy Parafianie, Fundatorzy, na większą chwałę Bożą, dla jeszcze większego dostojeństwa i piękna liturgii, jako wspólnota parafialna podejmujemy się wielkiego dzieło budowy organów piszczałkowych w świątyni parafialnej. Wybudowanie tego instrumentu ma być dopełnieniem piękna architektury i harmonijnego wystroju naszego kościoła wznoszonego przez jego ofiarnych budowniczych. Dla naszego pokolenia będzie to wotum wdzięczności dla naszej Patronki, Matki Bożej Szkaplerznej, za Jej opiekę nad rodzinami naszej parafii. To dzieło możemy zrealizować wyłącznie dzięki wsparciu ofiarodawców. Temu służą niniejsze cegiełki, które są formą deklaracji uczestnictwa w tym wiekopomnym przedsięwzięciu. Serdeczne „Bóg zapłać” za włączenie się w to dzieło. Ofiary na ten cel będzie można składać w pierwsze niedziele każdego miesiąca w podpisanych kopertach albo na konto parafii. W intencji fundatorów będziemy się modlić podczas środowej nowenny a ich nazwiska będą zapisane w księdze dobrodziejów budowy organów ku pamięci pokoleń.
 4. Informujemy również, że konto parafii jest podane na stronach internetowych parafii, dlatego nie umieszczaliśmy go na cegiełkach. 
 5. Zwracamy się z wielką prośbą do osób adorujących w wieczystej adoracji, by godzinę adoracji w tym tygodniu ofiarowali w intencji dzieło budowy organów piszczałkowych w kościele parafialnym.
 6. Nasza parafia kolejny raz włączy się w międzynarodową akcję „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. 28 września tj. w piątek o godz. 15.oo, w siedmiu miejscach na terenie naszego miasta będziemy się modlić koronką do miłosierdzia. Są to następujące miejsca: 1. Rynek 2. Naprzeciw sklepu Dąbrowiak, 3. Parking przy oś. Kościuszki i Domu  Kultury, 4. Przed Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, 5. Na ul. Piłsudskiego przy kapliczce, 6. Skrzyżowanie koło placu targowego, oraz 7. Na ulicy Szarwarskiej. Bardzo prosimy, by osoby odpowiedzialne za poszczególne Grupy i Stowarzyszenia Parafialne, zwyczajem lat ubiegłych poprowadziły modlitwy w wyznaczonych miejscach. Z racji tego wydarzenia nie będzie Godziny Miłosierdzia w piątek.
 7. Katolickie Stowarzyszenie Rodzin zaprasza na nabożeństwo w intencji rodzin w starym kościele w piątek o godz. 19.oo. W czasie nabożeństwa będą podane informacje o planowanej peregrynacji relikwii i obrazu kanonizacyjnego św. Jana Pawła II w rodzinach naszej parafii.
 8. Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców zaprasza na pielgrzymkę Nauczycieli do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie w sobotę 6 października 2018 r. Zgłoszenie udziału w pielgrzymce do 30 września w kancelarii parafialnej albo bezpośrednio do Dekanalnego Duszpasterza Nauczycieli ks. Józefa Szczęśniaka: szczesniakj@wp.pl 730 081 018.
 9. W sobotę będziemy przeżywać święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
 10. Nie przechodźmy obojętnie obok prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi o tym, dlaczego koniecznie trzeba modlić się za kapłanów.
 11. Program pielgrzymki do Włoch w dniach 13-20 października jest podany na stronach internetowych parafii i na tablicy ogłoszeń. Spotkanie zainteresowanych będzie w poniedziałek 1 października.
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp.  Antoni Węgiel z ul. Sikorskiego, śp. Anna Fido z ul. Szarwarskiej. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
 13. Ogłoszenie poza duszpasterskie: Od dzisiaj, na prośbę parafian, nie będą podawane żadne informacje poza duszpasterskie a w szczególności z Dąbrowskiego Domu Kultury i Urzędu Gminy.