Ogłoszenia

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19 NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 SIERPIEŃ 2014.

  1. Dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę przeznaczone na Papieski Uniwersytet im. Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  2. Liturgiczne wspomnienia najbliższego tygodnia:

Poniedziałek – wspomnienie św. Klary, dziewicy

Czwartek – wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe

Sobota – wspomnienie św. Jacka

  1. W środę 13 sierpnia zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 20.oo Msza św. a po niej procesja wokół kaplic różańcowych. Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 18.oo. W ramach nabożeństwa będzie również nowenna nieustająca. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Prosimy, by na nabożeństwo zabrać lampiony.
  2. Spotkanie rodziców dzieci niepełnosprawnych będzie środę o godz. 17.oo w Domu Parafialnym.
  3. Katecheza dla rodziców i chrzestnych będzie w środę o godz. 19.oo w Domu Parafialnym.
  4. W piątek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP zwana Świętem Matki Bożej Zielnej. Jest to największa uroczystość ku czci Matki Najświętszej. Porządek Mszy św. niedzielny – jest to bowiem święto obowiązkowe. W czasie Mszy św. będzie tradycyjne poświęcenie wiązanek ziół, zbóż, kwiatów w duchu dziękczynienia za szczęśliwe zbiory. Uroczystość Wniebowzięcia znosi post piątkowy.
  5. Święto Wniebowzięcia NMP jest świętem patronalnym Rycerstwa Niepokalanej. Każdy z wiernych zapisany do Rycerstwa może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  6. Zwracamy się z prośbą o ofiary do kopert w ramach składki inwestycyjnej w najbliższą niedzielę. W najbliższym czasie rozpoczniemy renowacje i prostowanie bramy przy starym kościele i remont dzwonnicy. Na dzwonnicy zamierzamy zamontować mechanizm automatycznego dzwonienia. Dziękujemy w tym miejscu za przekazanie dotacji na ten cel przez Samorząd Gminny i Powiatowy oraz Urząd Marszałkowski. Pozostałe koszty pokryła parafia. Nadto przygotowujemy się do otwarcia od września świetlicy środowiskowej w nowych pomieszczeniach pod aulą. Trwają tam ostatnie prace wykończeniowe i wyposażanie pomieszczeń dla dzieci, których już w tej chwili jest zapisanych 40. W duchu solidarności i zrozumienia planowanych i realizowanych inwestycji zwracamy się z prośbą o pomoc w ich realizacji a za każde wsparcie wyrażamy szczere „Bóg zapłać”.
  7. Wychodząc z kościoła starajmy się nabywać czasopisma religijne. Dziś szczególnie polecamy nowy numer „Żyjmy Ewangelią”. Znajdziemy w nim między innymi kolejny tekst o Maryjnych skarbach naszego dekanatu, relacje z poświęcenia obrazu Matki Bożej Szkaplerznej, relacje z pielgrzymki do Wilna i Sokółki, artykuły dla małżonków i rodziców oraz wykaz z ksiąg parafialnych z I półrocza.
  8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Maria Ryczek z ul. Zazamcze oraz śp. Stefan Opioła z ul. Nadbrzeżnej. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie