20 NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 SIERPNIA 2017r.

 1. Dziękujemy za ofiary dzisiaj składane na składkę inwestycyjną. Szczególne podziękowania wyrażamy członkom Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Dąbrowie Tarnowskiej za fundację żyrandola znajdującego się po lewej stronie za kaplicą św. Józefa. Bóg zapłać wszystkim dobrodziejom za wkład w dzieło upiększania Domu Bożego.
 2. Dziękujemy również kilku osobom za przekazanie w ostatnim tygodniu złotej biżuterii na koronę dla Matki Bożej Szkaplerznej jako znaku wdzięczności za Jej opiekę i miłości ku Niej. Liczymy na większy odzew w tej sprawie.
 3. W liturgii tygodnia:
  • We wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.
  • W czwartek – św. Bartłomieja Apostoła.
  • W sobotę  – uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.
 4. Nowenna do Miłosierdzia Bożego we wtorek o godz. 17.3o, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.3o. Godzina Miłosierdzia w piątek o 15.oo.
 5. Przypominamy, że w świątyni obowiązuje odpowiedni strój, godny domu Bożego. Mężczyźni mają mieć długi spodnie, kobiety ramiona mają mieć zakryte.
 6. Uwrażliwiamy również osoby stojące na zewnątrz świątyni, by mieli łączność z liturgią, która dokonuje się na ołtarzu.
 7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Polecamy „Gościa Niedzielnego”, który pisze o duchowej adopcji dziecka poczętego. Członkowie dzieła to niewidzialna armia; modląc się w ciszy i samotności uratowali przed śmiercią tysiące dzieci. W „Gościu” również o tym jak Bolesław Prus szukał w życiu Boga oraz wiele dobrego słowa na wakacyjny czas.