28 NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 PAŹDZIERNIKA 2017r.

 1. Rozpoczynamy Tydzień Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem „Idźcie i głoście…” Zwracamy szczególną uwagę na punkty w programie takie jak: Lectio divina – szkołą słuchania głosu Boga. Spotkanie dziś o godz. 17.oo w Domu Parafialnym prowadzone przez ks. Tomasz Rąpałę, ojca duchownego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Nadto zapraszamy rodziców III klas gimnazjalnych na spotkanie z p. Andrzejem Wronką, specjalistą od współczesnych zagrożeń duchowych w środę o godz. 19.oo w auli Domu Parafialnego. Obecność rodziców obowiązkowa. Polecamy gorąco seans filmu pt. Dwie Korony, to najnowsza produkcja o św. Ojcu Maksymilianie. Natomiast spotkanie dla małżeństw „Teologia ciała wg Jana Pawła II w praktyce” z udziałem młodych małżeństw, w tym rodziców dzieci I komunijnych będzie w niedzielę za tydzień o godz. 17.oo. Program szczegółowy jest podany na tablicy ogłoszeń.
 2. W dniu dzisiejszym możemy wesprzeć bardzo ważną inicjatywę w obronie życia dzieci nienarodzonych u których w okresie prenatalnym wykryto wady zdrowotne. Podpisy w tej sprawie możemy składać przed kościołem. Potrzebny jest nr Pesel. Gorąco polecamy poparcie tej inicjatywy.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na ofiary trzęsienia ziemi w Meksyku i na dzieło Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać.
 4. W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:
  • poniedziałek – św. Jadwigi Śląskiej
  • worek św. Ignacego z Antiochii, męczennika
  • środa – św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia
  • piątek – św. Jana Kantego
 5. Dziś wybory od Rady Duszpasterskiej. Głosy można składać do urny wystawionej za ławkami. Każdy może oddać jeden głos na dwóch kandydatów.
 6. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zaprasza nauczycieli i wychowawców na nabożeństwo różańcowe we wtorek o godz. 17.3o
 7. Spotkanie III klas gimnazjum w programie „Młodzi na progu” będzie we wtorek o 18.oo.
 8. Spotkanie II klas gimnazjalnych we wtorek i środę o godz. 17.oo w Domu Parafialnym. Po spotkaniu różaniec i Msza św.
 9. Spotkanie lektorów będzie w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 10. Spotkanie dla rodziców Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej będzie w niedzielę 22 października po Sumie.
 11. W kancelarii parafialnej można składać wypominki roczne lub listopadowe. Prosimy o czytelny zapis imion i nazwisk oraz o zaznaczenie, czy chodzi o wypominki roczne czy listopadowe.
 12. Przygotowujemy się do wielkiej inwestycji jaką będzie malowanie kościoła parafialnego. Planujemy je rozpocząć od przyszłego poniedziałku tj. 23 października. Koszt malowania i prac towarzyszących, tj. montaż 18 kinkietów, obłożenie marmurem ambony, położenie przewodów pod przyszłe, nowocześniejsze nagłośnienie i samego malowania wynosi szacunkowo 300 tys. zł. Tylko solidarnym wysiłkiem i ofiarnością wszystkich parafian możemy sprostać tym wyzwaniom. W tym duchu ks. proboszcz prosi o składkę inwestycyjną do kopert na ten cel w przyszłą niedzielę.
 13. Nie przechodźmy obojętnie obok prasy katolickiej. Dziś w „Gościu Niedzielnym” między innym o handlowcach, którzy zamykają handel w niedzielę i święta i żyją. Czy my jesteśmy w stanie obyć się bez kupowania w niedzielę?
 14. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Misyjną. Składka na tacę będzie na cele misyjne.
 15. Z bólem informujemy, że w ostatnim czasie został poważnie zdewastowany parafialny ośrodek sportu. Jesteśmy bezradni wobec takich aktów, podajemy je jednak do wiadomości, byśmy byli świadomi w jakich warunkach funkcjonujemy.
 16. Poszukujemy kompetentnych, chętnych, zaangażowanych parafian, którzy chcieliby się włączyć się w prowadzenie strony internetowej naszej parafii oraz szeroko rozumianą obsługę medialną. Uprzejmie prosimy o pomoc.
 17. W ostatnim czasie odszedł do wieczności: śp. Ferdynand Maar z ul. Spadowej. Polećmy go miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.
 18. Ogłoszenie poza duszpasterskie: Mamy wyjątkową okazję, by wziąć udział w spotkaniu na temat profilaktyki raka jelita grubego a w razie potrzeby bezpłatnie przeprowadzić badania w tej sprawie. Możemy skorzystać z bezpłatnej konsultacji i pomocy lekarzy z Centrum Medycznego Eskulap w Tarnowie. Spotkanie odbędzie się w niedzielę za tydzień tj. 22 października o godz. 15.oo. w Auli Domu Parafialnego. Info szczegółowe podane są na tablicy ogłoszeń. W przyszłą niedzielę będziemy rozdawać bezpłatne bilety wstępu na to spotkanie.