Ogłoszenia

1 Niedziela Adwentu – 29 listopada 2015 r.

1. Okres Adwentu, który dziś rozpoczynamy, to czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa. Drogę naszego Adwentu niech wypełniają: bardziej zaangażowana modlitwa osobista, adoracja, uczestnictwo w roratach, czyny miłości i miłosierdzia.
2. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w Mszy św. Roratniej ku czci Matki Najświętszej. W dni powszednie Roraty będą odprawiane o godz. 6.3o w starym kościele i o godz. 18.oo w nowym. Pół godziny przed Mszami roratnimi będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Bardzo prosimy, aby dzieci przynosiły na Roraty lampiony oraz serduszka, które będą uczestniczyć w losowaniu figury Matki Bożej.
3. Zachęcamy dorosłych i młodzież, by w czasie adwentu po Mszach św. zabierać ze sobą karteczki ze „Słowem na każdy dzień”, które będą wystawiane na stoliku za ławkami w nowym kościele.
4. Dziś rozpoczynamy dziś Tydzień Kultury Chrześcijańskiej, którego tematyka nawiązuje do Jubileuszu 1050 lecia Chrztu Polski. W programie Tygodnia podkreślamy szczególnie ważne wydarzenia:
■ wtorek  godz. 18.00 – Msza św. z udziałem ruchów i stowarzyszeń katolickich oraz grup modlitewnych w tym również adorujących w wieczystej adoracji połączona z uwielbieniem – Mszę św. poprowadzi i wygłosi słowo ks. mgr lic. Artur WAŻNY – Dyrektor Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.
■ środa 18.00 – Msza św. z kazaniem na temat: „Bogurodzica – pierwszym literackim świadectwem ochrzczonego narodu” – ks. dr Jan BARTOSZEK – Asystent Kościelny Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej.
■ czwartek wykład prof. Krzysztofa Ożóga o godz. 19.oo. Są jeszcze wolne bilety wstępu do odebrania w zakrystii.
■ piątek: 6.00; 18.00 – Msza św. z kazaniem nt.: „Egzegeza ewangelicznej sceny chrztu Pana Jezusa w Jordanie” – ks. dr Mirosław ŁANOSZKA – Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie
■ 19.00 – Koncert uwielbienia w starym kościele – spotkanie młodzieży z dekanatu
■ sobota – godz. 10.oo Msza św. Roratnia dla dzieci i spotkanie ze św. Mikołajem dla dzieci, w tym dla dzieci adorujących, ministrantów, aspirantów, lektorów, dzieci ze świetlicy, dla scholi  i młodzieży KSM
■  Przyszła niedziela – po Mszy św. o 11.oo rozdanie nagród konkursowych z konkursu plastycznego, wiedzy i Bogurodzicy w auli domu parafialnego oraz wystawa prac plastycznych
5. Dzięki życzliwości Dąbrowskiego Domu Kultury młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ma możliwość obejrzenia wartościowego filmu pod tytułem „Czy naprawdę wierzysz?” Bardzo prosimy rodziców, aby zachęcili młodzież. Dla pozostałych parafian projekcja filmu będzie  w poniedziałek o godz. 18.30 w Domu Kultury.
6. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na zwiedzanie wystawy „Pięknem konsekracji jest radość”. Zakony i Zgromadzenia Diecezji Tarnowskiej  z okazji Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej i Roku Życia Konsekrowanego.
7. W najbliższy wtorek o godz. 19.oo w starym kościele wieczór modlitewnego wsparcia dla osób uzależnionych. Liczymy na obecność rodzin tych osób, które każdego dnia zmagają się z problemem. Po Mszy św. Będzie nabożeństwo do św. Rity – patronki spraw wyjątkowo trudnych i ucałowanie relikwii.
8. Spotkanie lektorów grupy I w środę o godz. 16.30
9. W środę po Mszy św. Wieczornej będzie spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
10. W liturgii tygodnia:
■ czwartek – św. Franciszka Ksawerego
■ piątek – św. Barbary dziewicy i męczennicy
11. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca grudnia
12. Spowiedź św. z okazji I Piątku:
■ Środa – godz. 17.oo – dzieci ze szkół podstawowych
■ Czwartek – godz. 17.oo – młodzież ponadgimnazjalna
13. W czwartek na Mszę św. wieczorną i spotkanie formacyjne zapraszamy wszystkich adorujących w wieczystej adoracji.
14. W I Piątek Msze św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 6.oo, 7.oo, 16.oo, (będzie to Msza roratnia, zapraszamy na tę Mszę dzieci) oraz o 18.oo i o 19.oo dla młodzieży. O godz. 5.4o śpiewane są godzinki do Serca Jezusowego. W godzinach wolnych od katechizacji będziemy odwiedzać chorych z Komunią św.
15. W sobotę o godz. 7.oo Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. W ramach nabożeństwa będzie zmiana tajemnic różańcowych.
16. Dzisiaj święcimy opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy ich nabyciu przeznaczone będą na całoroczne utrzymanie służby kościelnej. Wszystkim składającym ofiary z tej okazji składamy szczere podziękowanie.
17. Najbliższa niedziela – II Adwentu – będzie obchodzona jako Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. Zbiórka ofiar do puszek będzie przeznaczona na działalność Kościoła katolickiego na tych terenach.
18. Spotkanie uczniów gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania w piątek o 19.00 w Starym Kosciele.
19. Dziś możemy nabyć nowy numer „Żyjmy Ewangelią” wiele wartościowych artykułów np. o „DIALOGU W RODZINIE”, dużo aktualnych informacji z życia parafii i dekanatu, a także jest podana lista tegorocznych małżonków jubilatów. W „Gościu Niedzielnym” rozpoczyna się dziś cykl adwentowych rozważań w nawiązaniu do Roku Miłosierdzia. Warto sięgać po dobrą prasę katolicką.
20.  W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Tadeusz Jachym z ul. Warszawskiej. Dobry Jezu…