Ogłoszenia

3  NIEDZIELA  ZWYKŁA 25 stycznia 2015 r.

  1. Dziś o godz. 16.oo Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Władysława Bobowskiego a po niej spotkanie opłatkowe dla Nauczycieli oraz Rady Duszpasterskiej, Rycerstwa Niepokalanej, Akcji Katolickiej, Szafarzy Eucharystii, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Stowarzyszenia św. Brata Alberta, Stowarzyszenia Wychowawców, Stowarzyszenia Faustinum, Chóru Parafialnego, Poradnictwa Parafialnego, Odnowy w Duchu Świętym oraz osób odpowiedzialnych za wieczystą adorację. Serdecznie zapraszamy.
  2. W środę o godz. 17.3o spotkanie dla rodziców i dzieci I komunijnych.
  3. W wtorek nowenna do Bożego Miłosierdzia, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.3o. Godzina Miłosierdzia w piątek o 15.oo.

W liturgii tygodnia:

Poniedziałek – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa bpów

Wtorek – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza bpa

Środa – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu

Sobota – św. Jana Bosko

  1. W najbliższy czwartek będziemy przeżywać 6 rocznicę wprowadzenia wieczystej adoracji w naszej parafii. Adoracja to wielkie duchowe dobro i błogosławieństwo dla naszej parafii. Z tej okazji na Mszę św. w czwartek o godz. 18.oo zapraszamy wszystkich parafian, którzy przez ostatnie sześć lat trwali w wieczystej adoracji, tych, którzy choć nie są zapisani, to przychodzą na adorację, oraz wszystkich parafian. Zapraszamy na tę Mszę również wszystkie dzieci adorujące, które są szczególnym skarbem naszej parafii. Przyjdźmy razem, całymi rodzinami, by uwielbiać Boga za niezwykły dar Jego obecności pośród nas w Najświętszej Eucharystii oraz za łaskę, że możemy Go adorować. Niech to będzie święto całej parafii. Mszę św. będą koncelebrować wszyscy kapłani ofiarując ją w intencjach adorujących i całej parafii.
  2. Zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską, zwaną Kolędą. Wszystkim Wam, którzy gościnnie otwarliście drzwi domów i mieszkań serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również za składane przy tej okazji ofiary. W intencji wszystkich, których odwiedziliśmy przy okazji kolędy, każdy z kapłanów odprawi Mszę św. Gdyby w jakimś domu z powodu różnorakich przeszkód nie było kapłana, można to zgłosić w kancelarii do wtorku włącznie. Księża po umówieniu terminu odwiedzą te domy.
  3. W kancelarii można zapisywać się na katechizację przedmałżeńską, która odbędzie się w dniach 6-8 marca.
  4. Dziś do nabycia nowy numer „Żyjmy Ewangelią”. Znajdziemy w nim wiele artykułów o małżeństwie i rodzinie, o poprawianiu relacji, o przekazywaniu wiary, oraz modlitwę o odrodzenie małżeństwa. Jest też wypis z ksiąg metrykalnych z drugiego półrocza oraz niezwykle interesująca historia zdjęcia kościoła w Podhorcach na Ukrainie, na którym wzorowano się projektując nasz kościół parafialny, którego 50 rocznicę konsekracji będziemy obchodzić w tym roku.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 9.30 i 11.00 oprawę muzyczną poprowadzi Diakonia muzyczna naszej parafii a na godz. 19.00 zaprasza na wieczór kolęd do Dąbrowskiego Domu Kultury.
  1. W przyszłą niedzielę będziemy mogli wesprzeć ofiarami do puszek chorego na raka mózgu Piotra Ryczka. Koszty leczenia są bardzo wysokie, a ubezpieczenie zdrowotne ich nie pokrywa. W imieniu rodziny prosimy o wsparcie finansowe leczenia Piotra tych wszystkich, którzy mogą pomóc.  Prosimy również o modlitwę.
  2. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Robert Wieczorek z ul. Oleśnickiej, śp. Adam Czyż,śp. Helena Małysiak z os. Westerplatte pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.00; śp. Franciszek Kozioł z oś. Westerplatte, (pogrzeb będzie we wtorek o godz. 12.oo). Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.