III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19.03.2017 r.

 1. Dziś nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 14.3o w starym kościele i w nowym kościele o 17.oo. Od dziś w czasie Gorzkich Żali będziemy zbierać ofiary na dekoracje i kwiaty do Bożego Grobu.
 2. W poniedziałek przeżywać będziemy liturgiczną Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Maryi Panny. Ks. prałatowi Józefowi Porembie składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki św. Patrona. Zapraszamy na Msze św. w intencji czcigodnego Solenizanta. Najlepsze życzenia zdrowie i Bożego błogosławieństwa kierujemy również do wszystkich Solenizantów tego okresu, w tym do ks. Zbigniewa Szewczyka kapelana szpitala i seniora wspólnoty wikariuszy.
 3. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na rzecz misji prowadzonych przez ks. Mieczysława Pająka w wysokości 23 tys. zł. Bóg zapłać.
 4. Msza św. w hospicjum w poniedziałek będzie o godz. 13.oo.
 5. We wtorek o godz. 17.oo będzie możliwość spowiedzi dla kandydatów do bierzmowania, bliskich oraz świadków. O godz. 17.3o będzie nabożeństwo dla kandydatów a po nim Msza św. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne w kościele. Msza św. pod przewodnictwem bpa Stanisława Salaterskiego z udzielaniem sakramentu bierzmowania będzie w środę o godz. 18.oo.
 6. W środę rozpoczną się rekolekcje dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Wspierajmy wysiłek rekolekcyjny młodzieży darem modlitwy.
 7. W najbliższy wtorek rozpoczniemy prace przy kaplicach bocznych w kościele parafialnym. Wspólnym wysiłkiem chcemy upiększać naszą świątynię. Prosimy, by każdy kto ma takie życzenie włączył się w to dzieło składając w najbliższą niedzielę ofiarę do kopert na składkę inwestycyjną.
 8. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.3o oraz o 19.oo w starym kościele.
 9. W najbliższą sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania NMP. Jest ona przeżywana jako Dzień Świętości Życia. Z tej racji zachęcamy gorąco, by zapisywać się do Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Formularze z deklaracją adopcji będą wystawione na stoliku za ławkami i przy kaplicy adoracji wieczystej. Osoby, które podejmą adopcję zapraszamy w sobotę na Mszę św. wieczorną, złożą wtedy podpisane deklaracje i zostaną uroczyście włączone do grona członków Duchowej Adopcji. W intencji duchowej adopcji we wtorek o godz. 17.oo będzie odmówiony różaniec.
 10. Przed kościołem są do nabycia paschaliki, które powinny zdobić stół wielkanocny w każdym domu, a w drugi dzień Świąt zapalimy je na grobach naszych bliskich.
 11. W tym roku ekstremalna droga krzyżowa odbędzie się w dniu 7 kwietnia. Informacje szczegółowe podane są na tablicy ogłoszeń.
 12. Zapraszamy osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na dni skupienia, które odbędą się w: Tarnowie (Katedra) 25.03.2017, Gródku nad Dunajcem (Ośrodek Rekolekcyjny Arka) 8.04.2017, Mielcu (parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy) 1.04.2017. W Gródku oraz w Mielcu będzie można skorzystać z pomocy prawnej, której udzielać będą pracownicy Sądu Biskupiego.
 13. Dziś do Gościa Niedzielnego dołączony jest formularz, na którym możemy złożyć podpis i włączyć się w obronę rodziny złożonej z mamy, taty i dzieci. To dotyczy przyszłości nas wszystkich. Poprzyjmy tę akcję.
 14. Dzieło Misyjne naszej diecezji organizuje akcję pomocy misjom pod nazwą „MAKULATURA NA MISYJNE STUDNIE” oraz „KOLOROWY ZŁOM NA MISYJNY DZWON”. Szczegóły podamy w późniejszym czasie a już dziś warto gromadzić i makulaturę i złom, by w swoim czasie wesprzeć szlachetne dzieło budowy studni i szkoły na terenach misyjnych.
 15. W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Roman Zych z Oleśnicy, śp. Stanisław Nawój z ul. Ligęzów. Zmarł również śp. Stanisław Panek, ojciec ks. Jana Panka, aktualnie proboszcza parafii Mokrzyska. Pogrzeb będzie w Mielcu w poniedziałek o godz. 15.oo. Polećmy zmarłych miłosierdziu Bożemu – Dobry Jezu, a nasz Pani, daj im wieczne spoczywanie.
 16. Ogłoszenie poza duszpasterskie: Burmistrz D.T. zaprasza do zwiedzenia „Muzeum na Kółkach” z Warszawy na temat pomocy niesionej przez Polaków Żydom podczas II wojny światowej w naszym regionie. Pawilon wystawowy będzie znajdował się do dzisiejszej niedzieli do 21 marca na parkingu Urzędu Miejskiego w godz. Od 11.3o do 17.oo. Wstęp wolny.