V Niedziela Wielkiego Postu – 18 III 2018r.

 1. Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 14.3o w starym kościele i w nowym kościele o 17.oo. W czasie Gorzkich Żali zbiórka ofiar na kwiaty do Bożego Grobu. Został jeszcze jeden pełny tydzień Wielkiego Postu. Odpowiedzmy na zaproszenie do towarzyszenia Jezusowi cierpiącemu za nasze grzechy i weźmy liczny udział w nabożeństwach pasyjnych.
 2. W poniedziałek przeżywać będziemy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Maryi Panny. prałatowi Józefowi Porembie, Solenizantowi i Jubilatowi świętującemu 80 rocznicę urodzin, składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki św. Patrona. Zapraszamy na Msze św. w intencji czcigodnego Solenizanta. Najlepsze życzenia zdrowie i Bożego błogosławieństwa kierujemy również do wszystkich Solenizantów tego okresu, w tym do ks. Zbigniewa Szewczyka kapelana i seniora wspólnoty wikariuszy.
 3. Spotkanie „Młodych na Progu” będzie we wtorek o godz. 18.oo.
 4. Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców będzie w środę po Mszy św. wieczornej.
 5. Spotkanie lektorów w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 6. Zakończyły się rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. Dziękujemy Dyrekcjom Szkół oraz Nauczycielom za pomoc w ich przeprowadzeniu.
 7. W piątek po Mszy św. o godz. 18.oo udamy się na Drogę Krzyżową ulicami miasta trasą jak przez ostatnie lata. Gorąco zachęcamy do udziału w tym szczególnym nabożeństwie. Z tej racji w piątek nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 16.oo, 17.3o oraz o godz. 19.oo w starym kościele. Prosimy strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej o włączenie się w procesję i towarzyszenie jej z lampionami.
 8. W przyszłą niedzielę zwaną Palmową o godz. 11.oo będzie poświęcenie palm oraz uroczysta procesja z palmami do kościoła. Po Mszy św. odbędzie się konkurs palm wielkanocnych organizowany przez KSW. Na laureatów konkursu czekają nagrody. Zwracamy się z prośbą do sponsorów o pomoc w ich ufundowaniu. Palmy należy składać do najbliższego piątku.
 9. W przyszłą niedzielę składka na tacę, jako jałmużna postna, będzie przeznaczona na WSD w Tarnowie.
 10. Ksiądz Stanisław Majchrzak pracujący na Ukrainie przekazuje wyrazy wdzięczności za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w wysokości 9500 zł. Bóg zapłać.
 11. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie akcji „Kilo” na rzecz ubogich. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za przekazanie darów. Bóg zapłać.
 12. Zachęcamy gorąco do lektury nowego nr Żyjmy Ewangelią” oraz do „Gościa Niedzielnego”, który pisze między innymi o pięciu latach pontyfikatu pap. Franciszka, jego stylu, energii i nowych kierunkach przez niego wyznaczonych.
 13. Przed kościołem oraz w sklepiku są do nabycia paschaliki wielkanocne.
 14. W ostatnim czasie do wieczności odeszła: śp. Janina Samel z oś. Kościuszki. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie”.
 15. Ogłoszenia poza duszpasterskie:

■ Burmistrz D.T. zaprasza na Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się 23 marca na parkingu przed Urzędem Miejskim. (szczegóły na www.dabrowatar.pl)