Ogłoszenia

13 NIEDZIELA ZWYKŁA 28.06.2015 r.
 1. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie Parafialnego Pikniku Rodzin. Zarówno darczyńcom jak i organizatorom. Wdzięczność pragniemy wyrazić imiennie państwu Marioli i Stanisławowi Kmieć, Teresie i Zdzisławowi Piaseckim, panu Zbigniewowi Tatarczuchowi, oraz Urzędowi Miejskiemu, Gminnemu Zakładowi Gospodarki Komunalnej i Ochotniczej Straży Pożarnej ze Smęgorzowa. Dochód z pikniku po odliczeniu kosztów wyniósł 5 tysięcy. Przeznaczamy je na dofinansowanie wypoczynku wakacyjnego dzieci i młodzieży oraz świetlicę Caritas.
 2. Jutro uroczystość Piotra i Pawła Msze św. wg następującego porządku: w Starym Kościele o godz. 7.00. w Nowym o 6.00; 8.00; 9.30; 16.00; 18.00. Taca przeznaczona na świętopietrze.
 3. We wtorek i środę od rana Msze św. i adoracja wieczysta będą przeniesione do St. Kościoła ze względu na prace w Nowym Kościele. Od czwartku rano wrócimy do nowego Kościoła. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej nie będzie wznowienia Adoracji wieczystej, nastąpi ono we wtorek po Mszy św. porannej w St. K.
 4. Od czwartku obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. w dni powszednie tzn. Nowy Kościół Msza św. o godz. 6.00 i 6.30 oraz 18.00 a w St. K. o godz. 7.00.
 5. Dzisiaj i w niedziele za tydzień Parafialna Rada Duszpasterska rozprowadza krzyże wzorowane na dotychczasowym starym krzyżu z prezbiterium. W każdym z nich jest jakiś element z drewna ze starego krzyża, najczęściej belka poprzeczna. Wykonanie krzyży było bardzo pracochłonne ale chcieliśmy, by był on trwałą i okazałą pamiątką na długie lata w waszych domach. Krzyże są cegiełką na nowy piękny wystrój prezbiterium. Sugerujemy aby wartość cegiełki wynosiła 50 zł., nie wyznaczając granicy waszej hojności.
 6. Spowiedź przed I piątkiem dla dzieci w środę od godz. 17.00, dla młodzieży w czwartek od godz. 17.00. prosimy o dostosowanie się do tego porządku, gdyż część księży jest na urlopie i nie będziemy w stanie wyspowiadać wszystkich w I piątek.
 7. W I piątek o godz. 5.45 Godzinki o Sercu Pana Jezusa, Msze św. o godz. 6.00; 7.00; 16.00; 18.00. W St. K. w okresie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 19.00. W tym dniu udamy się też do chorych.
 8. W sobotę Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych. W Starym Kościele po Mszy św. o godz. 7.00.
 9. Od jutra można się już zapisywać w Kancelarii Parafialnej na XXIII Piesza Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Spotkania przedpielgrzymkowe dla grupy 9 i 10 odbędą się:8 sierpnia (sobota) o godz. 18.30, w kościele Marii Magdaleny w Szczucinie i 9 sierpnia (niedziela) o godz. 18.45 w auli Domu Parafialnego w Dąbrowie Tarnowskiej.
 10. W tym tygodniu osoby zaangażowane we wspólnoty parafialne dostarczą do każdej rodziny zaproszenie na Jubileusz 50 – lecia konsekracji naszego kościoła parafialnego. Ponieważ w niektórych domach znajduje się więcej rodzin, bądź mieszkają dziadkowie, dlatego również do nich skierowaliśmy oddzielne zaproszenie. Posługiwaliśmy się danymi jakie znajdują się w parafialnej kartotece. Jeśli zdarzyły się jakieś pomyłki trudne do uniknięcia przy tak dużej ilości nazwisk i adresów prosimy o wyrozumiałość i z góry przepraszamy.
 11. 9 lipca będziemy gościć pielgrzymów z Pieszej Pielgrzymki Przemyskiej na Jasną Górę. Zwyczajem lat ubiegłych chcemy podjąć pielgrzymów obiadem. Jeśliby ktoś chciał złożyć ofiarę na posiłek dla pielgrzymów, to w przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na ten cel.
 12. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy parafii matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 12 lipca. Koszt 40 zł wyjazd o godz. 6.00 z parkingu przy Nowym Kościele zapisy pod numerem telefonu:146562505 lub 536652123.
 13. Zbliża się Wielki Odpust Tuchowski, który potrwa od 1-9 lipca. Program znajduje się na tablicy ogłoszeń
 14. Dzisiaj do nabycia nowy numer Żyjmy Ewangelią bogato ilustrowany relacjami z prymicji, wizytacji kanonicznej I Komunii a ponadto Miłujcie się i Gość Niedzielny w którym przeczytamy o nowej Encyklice Papieża Franciszka o Ekologii.
 15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Stanisława Owsiana z Gruszowa Małego, Stanisław Siatecki z ul. Jana. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu a nasz Panie”.