Ogłoszenia

JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 23. 11. 2014 R.

 1. Oddajemy dziś hołd Jezusowi Chrystusowi, Królowi Wszechświata, który włada jedynie potęgą miłości i wzywa nas, byśmy się poddali się Jego panowaniu – nie z przymusu ale z miłości. Dzisiejsza Uroczystość jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej, Liturgicznej Służby Ołtarza i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 2. Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Szafarzy Eucharystii będzie dziś o godz. 15.oo.
 3. Dziękujemy za ofiary z dzisiejszej niedzieli, które są przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży w 2015 roku. Bóg zapłać.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.3o. Różaniec za zmarłych wypominanych codziennie o godz. 17.3o.
 5. W najbliższy czwartek przypada Dzień Cudownego Medalika, który Maryja przekazała światu przez św. Katarzynę Laboure. Z tej okazji o godz. 18.oo będzie odprawiona Msza św. w czasie której zostaną wręczone medaliki Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej i przyjęci nowi członkowie do tej wspólnoty. Osoby, które noszą cudowny medalik mogą w tym dniu zyskać odpust zupełny.
 6. Od soboty rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia, będzie ona odprawiana o godz. 17.oo. Niech to będzie czas duchowego przygotowania do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia i Godziny Łaski.
 7. Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenie Wychowawców będzie w piętek po Mszy św. wieczornej.
 8. Po pozytywnych doświadczeniach z zeszłego roku, zamierzamy zorganizować parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 28 luty do 7 marca 2015. (wylot i powrót do Rzeszowa). Całkowity koszt jest szacowany na 3100 zł. Informacje bliższe w przyszłą niedzielę.
 9. Dziś przed kościołem można nabyć nowy nr „Żyjmy Ewangelią” a w relacja z Peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego, szereg ciekawych artykułów i aktualnych wiadomości duszpasterskich. Jest też wykaz małżonków, którzy w tym roku będą przeżywać jubileusze małżeńskie. Do „Gościa Niedzielnego” dołączony jest kalendarz na zbliżający się rok.
 10. W kiosku parafialnym jest bogaty wybór książek, albumów, które mogą być wspaniałym prezentem imieninowym czy mikołajkowym. Zapraszamy.
 11. W przyszłą niedzielę, która jest pierwszą niedzielę adwentu, w czasie Mszy św. będzie poświęcenie opłatków na stół wigilijny, które później będą rozprowadzać przed kościołem członkowie Rady Duszpasterskiej i Akcji Katolickiej. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na całoroczne utrzymanie służby kościelnej. Jest to jeden raz w roku składana specjalna ofiara na ten cel, tj. na utrzymanie panów Organistów, p. Kościelnego i S. Marii, zakrystianki w starym kościele, odpowiedzialnej za szaty liturgiczne, dekoracje i strojenie kościołów kwiatami. Doceńmy to, że przychodząc do świątyni, możemy uczestniczyć w liturgii i nabożeństwach, które mają dostojną oprawę muzyczną, że mamy czyściutki kościół, zawsze przystrojony, udekorowany kwiatami. Wszyscy, dosłownie wszyscy, którzy spotykamy się, by wielbić Boga w naszych świątyniach, korzystamy z ofiarnej pracy służby kościelnej. Podobnie wszyscy, solidarnie włączajmy się w pokrycie oczywistych kosztów, jakie wiążą się z funkcjonowaniem parafii w tym materialnym wymiarze. Wszystkim składającym ofiary z tej okazji składamy szczere podziękowanie.
 1. Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Jadwiga Świątkowska z ul. Grunwaldzkiej, śp. Stanisława Woźniak zam. w Tarnowie, śp. Jan Juras, zam. oś. Westerplatte, (pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 13.oo). Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.
 2. Ogłoszenie poza duszpasterskie: Dąbrowski Dom Kultury zaprasza na retransmisję spektaklu z Metropolitan Opera w Nowym Jorku („CYRULIK SEWILSKI” Rossiniego) w sobotę 29 listopada o godz.18:00 w sali kina „Sokół”.

Informacja o ogólnopolskim programie nieodpłatnej rehabilitacji jest umieszczona na tablicy ogłoszeń.