II Niedziela Adwentu – 4 grudnia 2016 r.

 1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako dzień modlitw za Kościół Katolicki na Wschodzie. Wspieramy też naszych braci w wierze ofiarami do puszek przed kościołem.
 2. Po Mszach św. członkowie Rady Duszpasterskiej i Akcji Katolickiej rozprowadzają opłatki. Wszystkim składającym przy tej okazji ofiary na służbę kościelną składamy podziękowanie „Bóg zapłać”.
 3. Rozpoczęły się spotkania w małych parafialnych grupach domowych. Dzięki Waszej odwadze i otwartości udało się stworzyć 300 grup, a w spotkaniach bierze udział 2 tysiące osób. Bardzo się z tego cieszymy. Dziękujemy również za życzliwe towarzyszenie spotkaniom przez tych, którzy z różnych powodów na dzień dzisiejszy nie mogą brać w nich udziału. W dalszym ciągu można jeszcze dołączyć się do którejś z istniejących już grup. Parafia służy pomocą w znalezieniu takiej grupy. Strona internetowa jest jeszcze w budowie. Jesteśmy parafią, która testuje projekt newpastoral i to dzięki Wam inne wspólnoty parafialne będą mogły otrzymać kompletne i dopracowane narzędzie do odnowy duszpasterstwa. Dziękujemy za cierpliwość.
 4. Już rok temu zaplanowaliśmy tradycyjne rekolekcje adwentowe dla całej parafii, aby każdy mógł skorzystać również z tej formy przygotowania do Świąt. Rekolekcje w tym roku poprowadzi ks. Bogusław Brzyś, który od ponad 25 lat pracuje w duszpasterstwie polonijnym we Francji, a od dwóch lat jest Rektorem Polskiej Misji Katolickiej we Francji. Rekolekcje odbędą się w dniach od 18 do 21 grudnia. Już teraz zapraszamy serdecznie wszystkich parafian do wzięcia w nich udziału.
 5. Spotkanie 3 klas gimnazjalnych będzie w poniedziałek o godz. 18.oo.
 6. We wtorek o godz. 12.3o będzie Msza św. w int. Woluntariuszy i Szkolnych Kół Caritas z naszego terenu.
 7. Spotkanie formacyjne dla I klas gimnazjalnych będzie we wtorek i środę o godz. 17.oo – po spotkaniu młodzi biorą udział w Mszy roratniej.
 8. Spotkanie wszystkich lektorów będzie w środę po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym.
 9. Msza św. dla dzieci z lampionami oraz dla dzieci adorujących w wieczystej adoracji będzie w czwartek o godz. 16.oo. Po Mszy św. w kościele będzie spotkanie dzieci adorujących ze św. Mikołajem.
 10. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w czwartek o godz. 16.3o.
 11. Spotkanie modlitewne dla osób uzależnionych i ich rodzin będzie w czwartek o 19.oo w starym kościele.
 12. W piątek o godz. 19.oo nabożeństwo dla Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio.
 13. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zwracamy uwagę na godziny odprawienia Mszy św. w tym dniu: w nowym kościele o godz. 6.oo, 8.oo, 11.oo oo dla dzieci i 18.oo, w starym kościele o godz. 7.oo. Uczestnictwo w Mszy św. w tym dniu niech będzie wyrazem naszej miłości do Maryi. W tym dniu zapraszamy również na Godzinę Łaski, którą spędzimy przed Najświętszym Sakramentem od godz. 12.oo do 13.oo. To szczególna godzina, z którą związane są wielkie obietnice łaski złożone przez Maryję.
 14. Można nabywać świece adwentowe. Ofiara składana przy tej okazji jest przeznaczona na pomoc najuboższym.
 15. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.oo w nowym kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców młodzieży wincentyńskiej w sprawie planowanych wyjazdów.
 16. Polecamy „Gościa Niedzielnego”, który pisze o podwójnej kradzieży św. Mikołaja i o wielu interesujących sprawach.
 17. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Jan Sadowski z ul. Szarwarskiej. Polecajmy go miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.
 18. Ogłoszenia poza duszpasterskie: Na tablicy ogłoszeń i stronach internetowych parafii znajdują się następujące szczegółowe informacje:

■ Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej informuje o możliwości bezpłatnego korzystania z dożywiania w szkole dla dzieci z rodzin spełniających odpowiednie kryterium dochodu na członka rodziny.

■ Nadto Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej organizuje nabór do Dziennego Domu Seniora –Wigor dla osób w wieku 60 +. Ilość miejsc jest ograniczona.

■ Urząd Miasta D.T. zaprasza na finał ogólnopolskiego Festiwalu Tańca dziś w Hali Sportowej w godz. od 14 do 18.oo. Warto!!!