III Niedziela Adwentu – 17 XII 2017 r.

 1. Zachęcamy gorąco wszystkich parafian do przeżycia rekolekcji adwentowych. Przypominamy ich program: w poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z nauką rekolekcyjną w starym kościele o godz. 6.3o, w nowym kościele o 8.oo i 18.oo. Msza św. dla dzieci w te dni o godz. 16.oo. Msza św. dla chorych w środę o godz. 14.3o. (pół godz. wcześniej możliwość spowiedzi). Spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży z III klas gimnazjum, ze szkół średnich i studentów we wtorek o godz. 19.3o. W środę ofiara na tacę w czasie Mszy św. będzie wyrazem naszej wdzięczności dla Ks. Rekolekcjonisty za trud przeprowadzenia rekolekcji.
 2. Spowiedź adwentowa będzie piątek o godz. 15.oo !!! do 16.3o i od 17.oo do 18.oo, oraz w sobotę od 8.3o do 19.oo z przerwami jak na tablicy ogłoszeń. Usilnie prosimy, by nie odkładać spowiedzi na późniejszy czas, gdyż nie będziemy w stanie wyspowiadać wszystkich w niedzielę.
 3. Spotkanie Młodzi na Progu we wtorek o godzinie 18.30 (pół godziny później niż zwykle). Po spotkaniu naukę rekolekcyjną w kościele.
 4. W zakrystii można zgłaszać chorych, którzy chcą skorzystać z posługi sakramentalnej przed Świętami. Księża udadzą się do nich w piątek od godz. 14.oo.
 5. Dziękujemy za ofiary składane dziś na składkę inwestycyjną na malowanie kościoła. Bóg zapłać.
 6. Dziękujemy Państwu Marii i Mieczysławowi Sas oraz Rodzinie Drąg z Gruszowa Małego za ofiarowanie choinek na świąteczną dekorację naszych świątyń. Dziękujemy również p. Pawłowi Masłoniowi i p. Piotrowi Fijałowi za transport choinek.  Bóg zapłać.
 7. Składamy gorące podziękowania właścicielom sklepów oraz wszystkim ofiarodawcom darów na rzecz ubogich w ramach akcji „Kilo”. Dziękujemy Pani Barbarze Mastalerz z firmy Polonaise za ofiarowane na ten cel artykuły. „Bóg zapłać”. Dziękujemy również Stowarzyszeniu Pomocy św. Brata Alberta, Siostrom Szarytkom oraz wszystkim, którzy włączyli się w przeprowadzenie adwentowej Akcji Kilo.
 8. Ośrodek Pomocy Społecznej oraz nasza Parafia serdecznie zapraszają osoby samotne na wspólne Spotkanie Wigilijne, która odbędzie się 22 grudnia (tj. w piątek) o godz. 13.oo w Jadłodajni Betania.
 9. W niedzielę przypada Wigilia. Msze Święte będą do południa według porządku niedzielnego. Ostatnia Msza o godz. 12.oo. Po południu Mszy św. już nie będzie. W tym dniu winniśmy tradycyjnie zachować abstynencję od pokarmów mięsnych i od napojów alkoholowych.
 10. Pasterka będzie odprawiona o godz. 24.oo w naszych kościołach i w kaplicy w Oleśnicy. Składka podczas Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.
 11. Przerwa w adoracji wieczystej będzie od godziny 6.oo w Wigilię. Wznowienie adoracji nastąpi po Mszy św. wieczornej w II dzień świąt. Do 8 stycznia włącznie będzie przerwa w adoracji wieczystej dzieci.
 12. Przed kościołem można nabyć opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Ubogim, które powinny zdobić stół wigilijny.
 13. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” w którym rodzicom polecamy tekst: Roraty na Wisłą sprawdzoną receptą na przygotowanie do świąt.
 14. W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Andrzej Kmiecik z ul. Szymanowskiego, śp. Jerzy Zugaj z oś. Kościuszki, śp. Roman Przydział z ul. Grunwaldzkiej, śp. Stefania Sajdak z ul Żabieńskiej (pogrzeb w poniedziałek godz. 14.oo). Polecajmy go miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.