Ogłoszenia

III Niedziela Wielkanocna 19 kwietnia 2015r
 1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Biblijny, który jest wezwaniem do tego, by rozpalić w sobie większą miłość do Słowa Bożego, do lektury i medytacji Biblii.
 2. Dziękujemy za ofiary składane dziś do kopert na wystrój ołtarza głównego w nowym kościele. Prawie na ukończeniu są prace przy montażu solidnych i okazałych dębowych szaf oraz boazerii w zakrystii. Od jutra rozpoczną się prace przy układaniu marmurowej boazerii w prezbiterium. Z tej racji wszystkie Msze święte, adoracja wieczysta oraz nabożeństwa w dni powszednie od jutra tj. od najbliższego poniedziałku rano do soboty rano włącznie zostaną przeniesione do starego kościoła. Godziny odprawienia Mszy św. i nabożeństw nie ulegną zmianie, tzn. Msze św. będą o godz. 6.oo, 6.3o. 7.oo. 18.oo. Wznowienie adoracji wieczystej nastąpi w poniedziałek po Mszy św. porannej o godz. 7.30 w starym kościele. (czyli dziś w nocy nie ma wyjątkowo adoracji). W najbliższą sobotę po południu Msza św. będzie odprawiana już normalnie w nowym kościele.
 3. W tym tygodniu kończy praktykę duszpasterska diakon Krzysztof Kutek. Dziękujemy mu za gorliwą, pełną zaangażowania posługę i wieloraką pomoc w duszpasterstwie i katechezie. Na czas bezpośredniego przygotowania do święceń kapłańskich, które przyjmie 30 maja polecamy go waszym modlitwom.
 4. Spotkanie w grupach młodzieży  II klas gimnazjum będzie we wtorek i środę o godz. 17.oo w Domu Parafialnym.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpocznie Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Składka na tacę przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 6. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość św. Wojciecha – głównego Patrona Polski oraz Akcji Katolickiej. Msza św. w intencji członków Akcji Katolickiej będzie w czwartek o godz. 18.oo a po Mszy spotkanie członków. W sobotę Święto św. Marka Ewangelisty.
 7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Włoch w dniach 16-23 maja br. Ostateczny termin na decyzję dla osób zainteresowanych mija w najbliższy czwartek. Informacje bliższe pod numerem telefonu 606 963 964.
 8. Zachęcamy do czytania dobrej prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” rozpoczyna się cykl poświęcony Osobie Ducha Świętego.
 9. W piątek Msza św. w intencji tegorocznych maturzystów z okazji zakończenia szkoły średniej o godz. 8.oo w starym kościele.
 10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Ewa Chmura z ul. Piłsudskiego oraz śp. Wiesława Dynak z ul. Warszawskiej. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.oo). Polecajmy zmarłych Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
 11. Ogłoszenie poza duszpasterskie: Nadleśnictwo Dąbrowa Tarnowska apeluje o nie wypalanie traw na polach, co stwarza zagrożenie dla rosnących w pobliżu lasów oraz powoduje zniszczenie wielu organizmów i zwierząt bytujących w pokryciu gleby. Wypalanie traw jest zabronione  i zagrożone karą aresztu lub grzywny.