Ogłoszenia

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 22.02. 2015 R.

  1. W naszej wspólnocie parafialnej witamy alumna VI roku WSD w Tarnowie, diakona Krzysztofa Kutka pochodzącego z parafii Bielcza, którego Rektor WSD skierował na praktykę duszpasterską do naszej parafii. Życzymy mu owocnego przeżycia tego czasu.
  2. Dziękujemy za ofiary złożone na wystój prezbiterium w nowym kościele w wysokości 55 tys. zł. Nadto pewna rodzina, która chce zachować anonimowość złożyła ofiarę w wysokości 10 tys. zł. oraz pewna osoba ofiarę w wysokości 5 tys. zł. Niech Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza wszystkim ofiarodawcom oraz wszystkim, którzy ofiarą duchową i życzliwością wspierają dzieła prowadzone przez parafię. Bóg zapłać.
  3. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w starym kościele o godz.14.3o, w nowym kościele o godz. 17.oo, w Hospicjum o 14.3o. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. Przypominamy, że przez cały Wielki Post codziennie o godz. 15.oo trwa Wielkopostna Godzina Miłosierdzia.
  5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek dla dzieci o godz. 16.oo, dla dorosłych o 17.3o w nowym kościele, dla młodzieży o 19.oo w starym kościele.
  6. W przyszłą niedzielę będzie składka na Seminarium Duchowne jako jałmużna postna.
  7. Serdecznie zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Dziś do nabycia przed kościołem nowy numer „Żyjmy Ewangelią” w którym znajdziemy między innymi wspomnienie o ks. biskupie Józefie Gucwie, rozważania na Wielki Post, relacje z dnia chorych w Hospicjum oraz z ostatnich wydarzeń ubogacone fotografiami. „Gość Niedzielny” rozpoczyna cykl wielkopostnych rozważań pt. „Ludzie spod krzyża”.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Wężowicz z ul. Zazamcze. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie