Ogłoszenia

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 LIPCA 2014.

1. W przyszłą niedzielę z okazji wspomnienia św. Krzysztofa po każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów. Wszystkich motocyklistów wraz rodzinami zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.oo, która zostanie odprawiona w ich intencjach. Zwyczajem lat ubiegłych, odpowiadając na apel MIVA Polska, która troszczy się o zakup samochodów dla misjonarzy będziemy mogli złożyć ofiary na ten cel – jeden grosz, za szczęśliwie przejechany kilometr w minionym roku. (tj. 100 zł za 10 tys. przejechanych km).

2. W liturgii tygodnia wspominamy:

  • Wtorek – św. Marii Magdaleny
  • Środa – św. Brygidy, patronki Europy
  • Czwartek  - św. Kingi patronki naszej diecezji
  • Piątek  - święto św. Jakuba Apostoła
  • Sobota – św. Joachima i Anny, rodziców NMP, dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom

3. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach nowenny do Miłosierdzia Bożego we wtorek o godz. 17.3o oraz do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.3o.

4. Trwają zapisy na XXXII  Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Koszt pielgrzymki wynosi 90 zł od osoby. Zapisy w kancelarii parafialnej oraz na spotkaniu przed pielgrzymkowym.

5. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” wspomnienie poświęcenia Ołtarza MB Szkaplerznej w naszym Kościele.

6. w ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: + Stanisław Siąkała z os. Westerplatte (pogrzeb odbył się w Oleśnie), + Stefania Małek z os. Kościuszki pogrzeb będzie w poniedziałek o 13.00, oraz + Stefania Wątroba z ul. Grunwaldzkiej Msza św. pogrzebowa w poniedziałek o 15.00 następnie złożenie ciała na cmentarzu w Smęgorzowie.