Otwarcie Nabożeństw Fatimskich

13 V 2018 r. rozpoczęliśmy tegoroczne nabożeństwa fatimskie. Mszy Świętej o godzinie 18.oo oraz procesji różańcowej przewodniczył Abp Edward Nowak z Rzymu, który nawiązując do historii powstania tych nabożeństw, zachęcał do wynagradzania Najświętszemu Sercu Maryi odmawiając różaniec.

Ponadto Hierarcha poświęcił gablotę ufundowaną przez dzieci pierwszokomunijne. W gablocie znajdują się złoty różaniec oraz złota róża, jako wotum na 100 lecie objawień fatimskich. Wota zostały zrobione ze złota, które w minionym roku składali wierni z Parafii.

Siostra misjonarka [VIDEO]

13 V 2018 r. gościliśmy w Parafii S. Bożenę ze zgromadzenia Orionistek. Siostra opowiedziała o swojej posłudze misyjnej  w Afryce (Wybrzeże Kości Słoniowej).

I Komunia Śwęta

W pierwsza niedzielę maja (6 V 2018r.) przeżywaliśmy uroczysty dzień w naszej wspólnocie. 90 dzieci w pełni uczestniczyło w Eucharystii. Dzień wcześniej te same dzieci przystąpiły po raz pierwszy do sakramentu spowiedzi. Te wydarzenia poprzedzało całoroczne przygotowanie na katechezie przez ks. Rafała Ciecieręgę – wikariusz naszej Parafii.

Zapraszamy na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny

Zapraszamy na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny, która będzie miała miejsce 3 V 2018 r. o godzinie 11.oo w Kościele Parafialnym pw. MB Szkaplerznej. Okolicznościowe kazanie wygłosi Ks. Zbigniew Szewczyk. Choć jest to tradycyjna uroczystość wpisana w kalendarz naszego miasta i Parafii to w tym roku szczególnie warto Bogu dziękować, bo przeżywamy 100 rocznice odzyskania niepodległości. Niech nasza obecność będzie wyrazem wdzięczności dla Boga i dla poprzednich pokoleń polaków, którym zawdzięczamy naszą teraźniejszość.

Majówki – Wszystko co żyje niech sławi Maryję!

Miesiąc maj to czas „Nabożeństw Majowych”. Zapraszamy na majówkę o godz. 17.3o w nowym kościele i o godz. 19.3o w kościele Wszystkich Świętych, w hospicjum pół godziny przed Mszą św. Zachęcamy również do śpiewu litanii  i pieśni maryjnych przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.

Koncert Chóru „Puelle Orantes”

Serdecznie zapraszamy na koncert: „Muzycznie śladami Polskiej Niepodległości”, w wykonaniu Chóru „Puelle Orantes” z Tarnowa w dniu 5 maja o godz. 19.oo w nowym kościele.